Kategorie produktowe
Filtr
Zastosowanie
Filtr
Styl
Filtr
Rodziny produktowe
Filtr
Innowacyjna jakość
Filtr
Kolory
Filtr
Ładowność
Filtr
Nawierzchnie
Filtr
Grubość
Filtr
Formaty
Filtr
Semmelrock Premium
Filtr
Nowe produkty
Filtr
Stopnie×

Stopnie schodowe w ogrodzie dzielimy na te prowadzące do wyjścia lub na taras i są ważnym elementem wystroju posesji, więc muszą byc estetyczne Powinny być dopasowane do charakteru elewacji i stylistyki otoczenia domu. Muszą jednocześnie zapewniać wysoki stopień bezpieczeństwa i dobrze znosić zmieniające się warunki atmosferyczne. Tradycyjny sposób konstruowania schodów polega na przygotowaniu betonowej konstrukcji, którą następnie okłada się płytkami. Inna technika polega na zastosowaniu gotowych stopni betonowych o estetycznym wykończeniu. Sposób ten skraca czas potrzebny na prace montażowe (nie ma potrzeby wykonywania wylewki czy stosowania dodatkowych okładzin), co zapewnia jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa i funkcjonalności schodów.

Gotowe stopnie do schodów są odporne na mróz, stabilne (mogą stanowić samodzielne konstrukcje) i trwałe. Ich powierzchnia nie ściera się i nie zmienia swojej struktury nawet w wyniku intensywnej eksploatacji. Odpowiednio wykończony i uszlachetniony materiał, z którego je wykonano, charakteryzuje się zwiększoną antypoślizgowością. Dzięki temu mogą być z powodzeniem stosowane na zewnątrz. Są przeznaczone do miejsc, w których odbywa się ruch pieszy – sprawdzą się więc w sąsiedztwie ścieżek ogrodowych czy wejścia do domu lub na działkę.

W ofercie Semmelrock znajduje się kilka modeli stopni schodowych, które różnią się sposobem wykończenia, fakturą czy kolorem. Dzięki temu można łatwo dopasować je do ogólnej stylistyki otoczenia – zarówno nowoczesnej, jak i klasycznej czy rustykalnej. Niektóre modele stopni mają nierówne, łamane krawędzie niczym grubo ciosane bloki kamienne, inne są ukształtowane bardziej regularnie. Do wyboru jest również kilka odcieni – od piaskowego melanżu po kolor wapienny lub marengo.

Do stopni schodów zewnętrznych warto dopasować również inne elementu uzupełniające, jak obrzeża chodnikowe, palisady i murki. Dzięki temu aranżacja ogrodu będzie spójna i harmonijna.