Semmelrock Bruk klinkierowy Penter Dresden antracytowobrązowy
Dzięki wyjątkowej trwałości bruku klinkierowego i łatwości układania, a także szerokiej palecie dostępnych barw, stworzysz elegancką nawierzchnię wokół domu na lata. Możliwości jest naprawdę wiele – ten materiał można wykorzystać do m.in. podjazdów, parkingów, tarasów, dziedzińców, ścieżek i alejek ogrodowych.

Klinkier to doskonałe rozwiązanie do aranżacji nawierzchni wokół domu. Szczególnie przypadnie do gustu osobom ceniącym wysoką trwałość i estetykę. Bruk klinkierowy jest wypalany z piasku i gliny w temperaturze około 1100°C, w wyniku czego zyskuje on niezwykłą trwałość mechaniczną oraz barwę, która nie płowieje z upływem czasu. Ponadto bogaty wybór naturalnych kolorów w ciepłych tonacjach, a także wygodny w układaniu format pozwalają tworzyć zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne nawierzchnie.

Klinkier to tworzywo ceramiczne o wyjątkowej trwałości

Bruk klinkierowy z powodzeniem może być stosowany nie tylko na nawierzchniach, które są częścią terenu wypoczynkowego, jak ogród czy taras, ale również na tych, po których będą poruszać się pojazdy, jak parkingi, wjazdy na posesje i podjazdy garażowe. Swoją wytrzymałość, która jest większa niż kostki betonowej, zawdzięcza technice wykonania – uformowana i sprasowana glina w czasie wypalania tworzy odporne na obciążenia spieki.

Bruk klinkierowy jest spiekiem ceramicznym, co oznacza, że kruszywa, z których został wykonany, są trwale ze sobą połączone – pojedyncze ziarna się nie wykruszają. Dzięki temu także ścieralność klinkieru jest minimalna. W przypadku bruku betonowego, który zewnętrznie może przypominać klinkier i jest równie często wykorzystywany, ścieralność jest znacznie wyższa, gdyż strukturę stanowi kruszywo kamienne otoczone stwardniałym zaczynem cementowym.

 Bruk klinkierowy, ze względu na swoje właściwości fizyczne, jest również mrozoodporny, czyli niepodatny na procesy cyklicznego zamrażania i odmrażania wody, która wnika w pory materiału budowlanego. Właściwość ta jest szczególnie istotna w czasie zimnych miesięcy w roku, kiedy na nawierzchnie oddziałują niskie temperatury, wilgoć i opady atmosferyczne.

Bruk klinkierowy – materiał umożliwiający wykonanie wielu aranżacji nawierzchni

Kolor bruku klinkierowego jest uzyskiwany za pomocą różnych glin, które poprzez wypalenie uzyskują określony, naturalny kolor. Co więcej, w całym przekroju kostki barwa jest jednolita. Cecha ta gwarantuje, że kolor kostki po wielu latach nie ulegnie zmianie. Inaczej niż w przypadku kostki betonowej, którą barwi się jedynie w pierzchniej warstwie. Marka Semmelrock w swojej ofercie zawiera bruk klinkierowy Penter o barwie:

  • antracytowobrązowej,
  • brązowej,
  • czerwonobrązowej,
  • żółtej,
  • czerwony melanż.

Bogaty wybór kolorów sprawia, że za pomocą bruku klinkierowego można stworzyć aranżacje nawierzchni wokół domów klasycznych i nowoczesnych. Również kształt bruku klinkierowego jest uniwersalny i ponadczasowy, dlatego raz wykonana powierzchnia będzie trwała i modna przez kolejne lata użytkowania. Ponadto możliwości w budownictwie prywatnym i publicznym, gdzie sprawdzi się klinkier, jest naprawdę wiele.

Obecnie podczas projektowania nawierzchni wokół domu możesz korzystać z wielu rozwiązań i materiałów, jak wspominany bruk klinkierowy, ale również kostka brukowa, płyty tarasowe i płyty porcelanowe. Ostateczna decyzja zależy jednak nie tylko od efektu wizualnego, który chcesz uzyskać, ale również od przeznaczenia nawierzchni – od tego, czy będą się po niej poruszać wyłącznie piesi, czy również pojazdy. Przez wybraniem materiału upewnij się zatem, czy posiada on wszystkie parametry, dzięki którym dana nawierzchnia pozostanie atrakcyjna i trwała przez długi czas.

Bardzo zależy nam na Waszych opiniach, dlatego będziemy wdzięczni za wszystkie oceny, opinie, propozycje na temat naszych artykułów. Swoimi opiniami możecie sie dzielić pod adresem socialmedia@semmelrock.pl. Wasze opinie stanowią dla nas niezastąpione i nieocenione źródło inspiracji do tworzenia nowych artykułów.

Jeżeli jesteście ciekawi opinii na temat produktów to zapraszamy do rozmowy z naszymi partnerami handlowymi, których znajdziecie na podstronie – gdzie kupić.

Jakie kategorie produktów u nas znajdziecie? kostka brukowa, płytki, ścieżki ogrodowe, kostka betonowa, tarasy, palisady, obrzeża, stopnie, ogrodzenia, murki

Sprawdź czy znajdziesz nasze referencje w swoim mieście?

Radom, Kraków, Tarnów, Legnica, Jelenia Góra, Krosno, Opole, Swornegacie, Zakopane, Pszczyna, Kłodzko, Suwałki, Komorów,  Leszno, Istebna, Polkowice, Ząbki, Głogów, Gliwice,  Zielona Góra, Olszyna, Lubin, Ostrzeszów, Radom, Nysa, Jelenia Góra, Olsztyn, Koszalin, Opole, Lębork, Tarnów, Przemyśl, Słupsk, Płock, Poznań, Janów, Namysłów, Wejherowo, Brzeg, Koszalin, Konin, Gdynia, Łódź, Żyrardów, Sosnowiec, Warszawa, Chełm, Krosno, Cieszyn, Świdnica, Mikołów, Poznań, Mińsk Mazowiecki, Rzeszów, Sopot, Lublin, Szczecin, Katowice, Gorzów Wielkopolski, Toruń,  Białystok, Prószków, Kielce, Głogów, Polkowice, Zgorzelec, Żary, Ostrów Wielkopolski, Rybnik, Zgierz, Gdańsk, Nowy Sącz, Sandomierz, Brusy, Mielec, Siedlce, Olsztyn, Charzykowy, Gniezno, Bydgoszcz, Piła, Leszno, Kalisz, Bogatynia, Wrocław.