Kostka brukowa kojarzy nam się zwykle ze staromiejskim stylem i elegancją. Sięgamy po nią, kiedy chcemy nadać otoczeniu swojego domostwa odrobinę retro charakteru lub popuścić nieco wodze fantazji. Bruk daje nam tyle możliwości aranżacyjnych, że granicą tak naprawdę jest wyłącznie nasza wyobraźnia. Z kostki brukowej ułożymy nie tylko gustowny chodnik, elegancki podjazd, ale również wspaniały taras.

Największą zaletą kostki brukowej, poza wyglądem, jest jej uniwersalność i trwałość. Jest to materiał, który pozwoli nam na odrobinę szaleństwa aranżacyjnego, gwarantując jednocześnie odpowiednią trwałość i odporność na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Doskonale odprowadza wodę, a jej konserwacja nie sprawia najmniejszych problemów. Co więcej, kostka brukowa, dzięki swoim rozmiarom i różnorodności kształtów, daje możliwość dowolnego przearanżowania. A więc, jeżeli kilka lat po ułożeniu naszego tarasu przyjdzie nam do głowy zupełnie nowy pomysł, wprowadzenie go w życie nie będzie najtrudniejszym przedsięwzięciem na świecie.

Więcej szczegółów na temat kostki brukowej.

Uniwersalna klasyka kostki tarasowej

Klasyczny bruk jest jak dobry utwór sprzed lat – nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie w stanie wpasować się w nowe otoczenie. Niezależnie od tego, czy chcemy podążać za nowymi trendami w budownictwie, czy nadać naszej posesji urok starego dworu, brak klasyczny sprawdzi się idealnie. W ofercie Semmelrock znaleźć można bruk klasyczny o zaokrąglonych konturach, dzięki którym nasza aranżacja zyska bardzo naturalny charakter. Zaokrąglenia nie tylko podkreślają uwypuklenie bryły, ale również minimalizują widoczność fug, sprawiając tym samym, że betonowe podłoże wygląda niezwykle estetycznie. Trapezowe formy sprzyjają zabawie z łukami i okręgami, a szeroka paleta barw pozwala na zaaplikowanie w tę klasykę odrobinę zdrowego szaleństwa. W podobnym klimacie utrzymana jest kostka Vecta, której delikatnie falowane kontury i stonowana, naturalna kolorystyka idealnie nadadzą się do zbudowania eleganckiego, gustownego tarasu. Skoro wspomnieliśmy o uniwersalności klasycznej kostki brukowej, warto zwrócić uwagę na model Pavimo. Jej gładka powierzchnia razem z idealnie geometrycznym konturem, sprzyjają stworzeniu antycznej, południowoeuropejskiej atmosfery tuż przy naszym domu.

Stare miasto, nowoczesny taras czy posiadłość patrycjusza? Wyjątkowa kostka tarasowa Semmelrock

Kawa na rynku europejskiego miasta w kapciach i szlafroku? Nie, to nie szaleństwo! Dziś nawet w obrębie swojej posesji możesz poczuć się jak na pięknej starówce. Jakim cudem? Przeniesienie tej odrobiny staromiejskiego klimatu na własne podwórko to nic trudnego. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie Kostki Staromiejskiej Arte, którą stworzyliśmy, inspirując się układanym w charakterystyczne łuki, brukiem kamiennym. Jednak w przeciwieństwie do klasycznego kamienia, nasz produkt wykonany jest z gładkiego betonu.

Jeśli zależy nam na dużym formacie kostki tarasowej, to warto zainteresować się modelem Lunis oraz Lunis Largo. Kostki można kupić w dwóch wymiarach: 50 x 25 x 8 cm oraz 50 x 75 x 10 cm. Płyty brukowe o gładkiej powierzchni przypominającej eleganckie kruszywo doskonale komponują się z nowoczesnymi tarasami. Jest to rozwiązanie, z którego na pewno ucieszą się osoby, które w ciepłe dni lubią wychodzić na swój taras boso. A któż nie lubi? Gładka, błyszcząca powierzchnia z jednej strony jest prosta, ale jednocześnie bardzo elegancka, doskonale uzupełniając przestrzeń o gustowność i szyk.

Czasem jednak chcemy wprowadzić w swoje otoczenie jeszcze więcej klasyki. Cofamy się wspomnieniami do literatury, kinematografii przedstawiającej życia w czasach antycznych i przypominamy sobie, jak bardzo kiedyś zachwycała nas ówczesna architektura. Marzy nam się rzymska loggia jak z posiadłości dostojnego patrycjusza, więc chcemy zaaplikować odrobinę tego stylu w nasze otoczenie. W takim wypadku świetnym pomysłem może być sięgnięcie po kostkę Bellano Antico. Jej antyczna faktura łączy dostojeństwo z rodzinnym ciepłem, a postarzana faktura wespół z łamanymi, nierównymi krawędziami, daje możliwość kreowania przestrzeni według naszych upodobań.

Kostka tarasowa – nowocześnie i z klasą

Dla osób, które nie pałają nadmiernym sentymentem do minionych czasów, skłaniając się raczej ku rozwiązaniom nowoczesnym, najlepszym wyjściem będzie zwrócenie się w stronę eleganckiej surowizny. Proponujemy kostkę brukową Naturo, której faktura stylizowana jest na naturalny granit. Surowe nie oznacza jednak nudne. Naturo, dzięki swoi małym formatom o nieregularnych kształtach, daje możliwość aranżacji dynamicznych, nowoczesnych nawierzchni. Osoby o artystycznych ciągotach i ci, którzy chcieliby mieć u siebie po prostu inaczej niż sąsiedzi, mogą pokusić się o próbę stworzenia na swoim tarasie ciekawej mozaiki bazującej na aktualnie panujących trendach. Bo przecież chodzi o to, żeby nie było monotonnie. Jeżeli natomiast wizja właściciela domu zakłada taras wyłożony kostką o większych rozmiarach, warto zwrócić uwagę na płyty brukowe Linero. Owszem, nie jest to już kostka, jednak warto zwrócić na nie uwagę, chociażby ze względu na ciekawe, „cętkowane” rozmieszczenie barw. Linero to powiew przyszłości, bo łączy surowe, nienaturalnie regularne kształty z bliskimi naturze kolorami.

Takie kompromisy to wszystko, czym oddycha dzisiejsza architektura. Bo przyszłość nie oznacza jedynie zalanej betonem przestrzeni – przyszłość to natura żyjąca w symbiozie z wytworami ludzkich rąk.

Początkującym brukarzom polecamy przygotowany przez naszych specjalistów poradnik brukarski.

Jeżeli jesteście ciekawi opinii na temat produktów marki Semmelrock to zapraszamy do rozmowy z naszymi partnerami handlowymi, których znajdziecie na podstronie – gdzie kupić. Z opiniami n/t marki Semmelrock możecie się również zapoznać na podstronie opinie.

Produkty

Jakie kategorie produktów u nas znajdziecie? kostka brukowa, płyty /płytki tarasowe, płyty elewacyjne / dekoracyjne, ścieżki ogrodowe, kostka betonowa, tarasy, palisady, obrzeża, stopnie, schody, ogrodzenia, krawężniki, murki

Sprawdź czy znajdziesz nasze obiekty referencyjne w swoim mieście?

Radom, Kraków, Tarnów, Legnica, Jelenia Góra, Krosno, Opole, Swornegacie, Zakopane, Pszczyna, Kłodzko, Suwałki, Komorów,  Leszno, Istebna, Polkowice, Ząbki, Głogów, Gliwice,  Zielona Góra, Olszyna, Lubin, Ostrzeszów, Radom, Nysa, Jelenia Góra, Olsztyn, Koszalin, Opole, Lębork, Tarnów, Przemyśl, Słupsk, Płock, Poznań, Janów, Namysłów, Wejherowo, Brzeg, Koszalin, Konin, Gdynia, Łódź, Żyrardów, Sosnowiec, Warszawa, Chełm, Krosno, Cieszyn, Świdnica, Mikołów, Poznań, Mińsk Mazowiecki, Rzeszów, Sopot, Lublin, Szczecin, Katowice, Gorzów Wielkopolski, Toruń,  Białystok, Prószków, Kielce, Głogów, Polkowice, Zgorzelec, Żary, Ostrów Wielkopolski, Rybnik, Zgierz, Gdańsk, Nowy Sącz, Sandomierz, Brusy, Mielec, Siedlce, Olsztyn, Charzykowy, Gniezno, Bydgoszcz, Piła, Leszno, Kalisz, Bogatynia, Wrocław.

W jakich województwach możesz znaleźć nasze produkty?

Mazowieckie, pomorskie, małopolskie, śląskie, łódzkie, opolskie, dolnośląskie, lubelskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubuskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Pełną listę dystrybutorów znajdziesz na podstronie gdzie kupić.