Aranżowanie przestrzeni wokół domu lub siedziby firmy wbrew pozorom nie należy do prostych zadań. Podejmując się takiego zadania, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które w ostatecznej formie powinny ze sobą idealnie współgrać. Idealną sytuacją jest, jeśli zarówno ścieżki, schody, tarasy, podjazdy, jak i samo ogrodzenie tworzą idealną, estetyczną harmonię. Ogród powinien być spójną kompozycją. No dobrze, ale jak tego dokonać w prosty sposób? Semmelrock tradycyjnie ma rozwiązanie tego problemu – jego nazwa to Travero.

Zanim przyjrzymy się bliżej propozycji z bogatego katalogu Semmelrock, pochylmy się kilkoma podstawowymi zasadami spójnego aranżowania przydomowej przestrzeni.

Spójność kolorystyczna płyt Travero

Jednym z pierwszych elementów, nad jakimi należy się poważnie zastanowić podczas planowania otoczenia wokół domu, są kolory produktów. Powinny one nie tylko korespondować z tonacją, w jakiej utrzymany jest budynek, ale przede wszystkim same ze sobą tworzyć doskonałą kompozycję. Jeżeli kuszą nas silne barwy, powinniśmy przemyśleć nasze zamiary. To wcale nie musi być dobra droga! O wiele bezpieczniejszy, a jednak bardzo efektowny, jest dziś surowy beton. Betonowe płyty, kostka brukowa i inne elementy tworzące małą architekturę (np. obrzeże Bradstone Travero) utrzymane w tonie piaskowego melanżu stanowią uniwersalne rozwiązanie, zarówno dla klasycznej, jak i nowoczesnej architektury o industrialnym charakterze.

Beton – dlaczego warto na niego postawić?

Jednym z największych zagrożeń dla bruku, płyt, murków i innych tego typu elementów są bezwzględne warunki atmosferyczne. Deszcze, mrozy, silne słońce, wiatry nie pozostają bez wpływu na architekturę wokół budynku. Wybierając beton, stawiamy na pewne rozwiązanie, które – przy prawidłowym traktowaniu – będzie nam służyć przez długie lata, nie tracąc wiele ze swojego pierwotnego uroku. Co więcej, beton wcale nie jest nudny! Należy jak najszybciej pozbyć się tego krzywdzącego stereotypu. Rozwiązania proponowane przez Semmelrock udowadniają, że jednolitość kolorystyczna betonu zwiększa tylko jego uniwersalność, czyniąc z niego doskonałą oprawę dla zróżnicowanej architektury i roślinności. Odcienie szarości wespół z minimalizmem betonowej architektury doskonale „wyciągają” z otoczenia detale, które normalnie mogłyby umknąć uwadze oglądającego.

Retro czy industrial?

Kolor kostki brukowej lub betonowych płyt uzależniony jest od samej architektury budynku. Jeżeli obiekt utrzymany jest w stylu klasycznym, najlepszym wyborem będzie drewno (bądź beton imitujący ten materiał) lub kostki brukowe o kolorystyce zbliżonej do beżu. Eleganckie domostwo w stylu retro zalśni nowym blaskiem w towarzystwie postarzanych kostek brukowych i zaokrąglonych krawędzi. Nowoczesna architektura „lubi się” z minimalizmem i wielkoformatowymi płytami betonowymi.

Czy istnieje złota zasada?

Załóżmy, że nie ufamy swojemu zmysłowi estetyki, a chcemy mieć pewność, że wszystko w otoczeniu naszego domu będzie do siebie dopasowane pod względem estetyki i użyteczności. Co robić w takim przypadku? Czy istnieje złota zasada? Specjaliści wskazują na zasadę kolorystycznego pokrewieństwa materiałów, z których wykonana jest elewacja domu, podjazd, ścieżki, ogrodzenie itp. Oznacza to, że nie uciekamy w rejony zarezerwowane dla ułańskich fantazji, tylko staramy się korzystać z barw i materiałów jak najbardziej do siebie zbliżonych.

Zasada jednego kierunku

Wybierając jedną metodę, jaką będziemy się kierować podczas aranżacji przestrzeni przydomowej, zyskamy gwarancję, że efektem naszych prac będzie otoczenie estetycznie spójne. Dlatego warto zastanowić się nad konwencją, w jakiej ma być utrzymany teren.

Odradza się łączenia elementów jednoznacznie nowoczesnych ze smaczkami wskazującymi na czasy dawno minione. Eklektyzm jest stylem na tyle trudnym i wymagającym szczególnych kompetencji, że nie warto wprowadzać go na własną rękę. Jeżeli szczególnie zależy nam na takiej stylistycznej mieszance, zatrudnijmy architekta przestrzeni, który zadba, żeby z pozornego chaosu wyłaniał się większy sens.

Organizując przestrzeń dookoła budynku, należy zwrócić uwagę na małą architekturę, donice ogrodowe, chodniki, ogrodzenie, schody na taras itd. Każdy z tych elementów powinien być utrzymany w jednolitej konwencji. Na nowoczesnym tarasie utrzymanym w industrialnym stylu nie ma miejsca na rustykalny stół z bali czy kutą pergolę. Pocieszne ogrodowe krasnale lub dostojne, choć kiczowate flamingi nie będą się czuły najlepiej w otoczeniu surowego betonu.

Spójna stylistyka według Semmelrock

Jednym z symboli spójnej aranżacji przydomowej przestrzeni są produkty z linii Travero. Propozycja Semmelrock to płyty tarasowe, systemy ogrodzeniowe i murki przygotowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Jest to bardzo prosty sposób, by zapewnić naszej posesji konsekwentną stylistykę, unikając przy tym nudy i przewidywalności.

Płyty tarasowe Travero

Osoby, którym bliski jest szykowny styl luksusowych posesji, a nie chcą błądzić po omacku w poszukiwaniu odpowiedniego budulca, powinny zainteresować się modelem Broadstone Travero. Jest to system przystosowany przede wszystkim do ruchu pieszego, a więc idealnie posłuży jako materiał do budowy pięknego tarasu, eleganckich schodów, fantazyjnych alejek, otoczenia basenów itd. Opisywane płyty charakteryzują się brakiem fazy i słabszą nośnością, zatem nie zaleca się wykładania nimi podjazdów, parkingów, dróg dojazdowych oraz innych przestrzeni, po których na co dzień mają poruszać się samochody. Jest to zatem produkt wyprodukowany przede wszystkim z myślą o ludzkich stopach i wypoczynku. Co istotne, Broadstone Travero dzielnie opiera się szkodliwemu działaniu mrozu, natomiast gorzej znosi sól, którą posypujemy zamarznięte chodniki. Warto późną jesienią rozejrzeć się za środkami, które zastąpią sól, nie wpływając negatywnie na betonowe powierzchnie.

Wracając do tematu spójności stylistycznej, Broadstone Travero nadaje się w równym stopniu do aranżacji przestrzeni na zewnątrz posesji, jak i wewnątrz. Dzięki mnogości dostępnych formatów, płyty można łączyć na wiele sposobów.

System ogrodzeniowy Travero

Broadstone Travero to system ogrodzeniowy, który stanowi eleganckie dopełnienie spójnej aranżacji przydomowej przestrzeni. Przy zachowaniu zalet płyt tarasowych, daje on możliwość nie tylko wytaczania zewnętrznych granic posesji, ale również tworzenia elementów małej architektury, murów oporowych, fasad tarasów, czy wykończenia schodów. Razem z płytami tarasowymi Bradstone Travero, Travero Grande lub stopniami Bradstone Travero, tworzą doskonałą i – powtórzmy to jeszcze raz – spójną całość. Tak samo, jak w przypadku płyt tarasowych, tak i tutaj dostajemy elementy w kolorze piaskowego melanżu z przejaśnieniami wskazującymi na długotrwały kontakt ze światłe słonecznym. Ten ciepły odcień doskonale rozjaśnia przestrzeń, nadając im urok nadmorskich rezydencji z południa Europy. Południowe Włochy, Hiszpania, Francja (Nicea, Cannes, Antibes) – całe Lazurowe Wybrzeże tuż za naszymi drzwiami. Co istotne, te śródziemnomorskie nawiązania wcale nie sprawiają wrażenia taniej imitacji!

Dlaczego spójna stylistyka ma znaczenie?

Wyobraźmy sobie posesję, na której wszystko jest jakby z innej bajki. Dom reprezentuje nowoczesny, industrialny styl, chodniki wykonane są z płyt betonowych imitujących stare dworskie trakty, pomiędzy ozdobnymi krzewami stoją pstrokate ozdoby ogrodowe, a komplet wypoczynkowy nadawałby się do hotelu w Las Vegas. Jak czulibyśmy się w takim otoczeniu? Czy nie doznawalibyśmy nieprzyjemnego zawrotu głowy przy każdym wyjrzeniu przez okno? Jak nasza działka komponowałaby się zresztą domów na osiedlu? Spójność stylistyczna, poza oczywistymi walorami estetycznymi, gwarantuje nam niezbędną harmonię, sygnalizując jednocześnie, że pod tym adresem mieszka ktoś, kto wie, co to dobry smak.

Warto inwestować w estetykę! A jeśli nie ufamy swojemu gustowi, nic nie stoi na przeszkodzie, by skłonić się ku produktom specjalnie przygotowanym do zapewnienia nam tej jedności.

Jeżeli jesteście ciekawi opinii na temat produktów marki Semmelrock to zapraszamy do rozmowy z naszymi partnerami handlowymi, których znajdziecie na podstronie – gdzie kupić. Z opiniami n/t marki Semmelrock możecie się również zapoznać na podstronie opinie.

Produkty

Jakie kategorie produktów u nas znajdziecie? kostka brukowa, płyty /płytki tarasowe, płyty elewacyjne / dekoracyjne, ścieżki ogrodowe, kostka betonowa, tarasy, palisady, obrzeża, stopnie, schody, ogrodzenia, krawężniki, murki

Sprawdź czy znajdziesz nasze obiekty referencyjne w swoim mieście?

Radom, Kraków, Tarnów, Legnica, Jelenia Góra, Krosno, Opole, Swornegacie, Zakopane, Pszczyna, Kłodzko, Suwałki, Komorów,  Leszno, Istebna, Polkowice, Ząbki, Głogów, Gliwice,  Zielona Góra, Olszyna, Lubin, Ostrzeszów, Radom, Nysa, Jelenia Góra, Olsztyn, Koszalin, Opole, Lębork, Tarnów, Przemyśl, Słupsk, Płock, Poznań, Janów, Namysłów, Wejherowo, Brzeg, Koszalin, Konin, Gdynia, Łódź, Żyrardów, Sosnowiec, Warszawa, Chełm, Krosno, Cieszyn, Świdnica, Mikołów, Poznań, Mińsk Mazowiecki, Rzeszów, Sopot, Lublin, Szczecin, Katowice, Gorzów Wielkopolski, Toruń,  Białystok, Prószków, Kielce, Głogów, Polkowice, Zgorzelec, Żary, Ostrów Wielkopolski, Rybnik, Zgierz, Gdańsk, Nowy Sącz, Sandomierz, Brusy, Mielec, Siedlce, Olsztyn, Charzykowy, Gniezno, Bydgoszcz, Piła, Leszno, Kalisz, Bogatynia, Wrocław.

W jakich województwach możesz znaleźć nasze produkty?

Mazowieckie, pomorskie, małopolskie, śląskie, łódzkie, opolskie, dolnośląskie, lubelskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubuskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Pełną listę dystrybutorów znajdziesz na podstronie gdzie kupić.