Nawet najpiękniejszy, najbardziej okazały i najnowocześniejszy dom, wybudowany wedle najnowszych trendów architektonicznych, będzie niekompletny bez odpowiedniego ogrodzenia. To ono jest wizytówką każdej posesji, bo – jak wiadomo – liczy się pierwsze wrażenie! Wybór słupków ogrodzeniowych zgodnych z duchem budynku oraz ogrodu potrafi być czasem nie lada kłopotem. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa kilka przykładów z naszego katalogu, które mogą pomóc w tej trudnej decyzji.

Ogrodzenie Semmelrock w zgodzie z naturą

Chcąc uciec od miejskiego zgiełku lub starając się nie kalać piękna krajobrazu nieodpowiednią architekturą, wybieramy projekty domów czy ogrodów, w których pulsuje zielona energia. Jest to nasze wygodne, często bardzo nowoczesne i przestronne siedlisko, postawione w pełnej zgodzie z otoczeniem. Idealnym zwieńczeniem takiego projektu mogą być słupki ogrodzeniowe zbudowane z wykorzystaniem zainspirowanych naturą bloków skalnych Broadstone Mountain Block, które doskonale nadają się do umocnienia murków oporowych i skarp w ogrodzie. Swoim kształtem i kolorem imitują one piaskowiec, a ich trapezowy kształt umożliwia stawianie słupków o niemal dowolnych kształtach. Powierzchnia Mountain Block zainspirowana tym, co w naturze najstarsze, czyli kamieniem. Powierzchnię pokryto natomiast dodatkiem skrupulatnie wyselekcjonowanych piasków kwarcowych. Bloki skalne odporne są na mróz, jednak należy uważać na sól, wykazują się one bowiem większą wrażliwością na jej szkodliwe działanie.

W podobnym duchu utrzymany jest system ogrodzeniowy Sonnblick. Jego elegancka forma współgra nie tylko z posesją architektonicznie osadzoną w naturze, ale również z zabudową utrzymaną w stylistyce nawiązującej do przeszłości. Pozwalają na to charakterystyczne łupane elementy, które swoją formą również przywodzą na myśli bloki skalne, ale także nawiązują do eleganckiego, ponadczasowego budownictwa. Elementy Sonnblick wykorzystać możemy również do budowy ozdobnych kwietników, murków, klombów, a także budynków rekreacyjnych nawiązujących do estetyki ogrodzenia. Zaletą systemu jest jego szybkie i łatwe układanie. Jest on również odporny na mróz i sól.

Osobom, które poszukują naturalnej linii swojego ogrodzenia, polecić możemy również system Broadstone Argento. Słupki wykonane z jego wykorzystaniem to gwarancja dyskretnej elegancji i ponadczasowości. Uwagę zwraca zdyscyplinowana forma, przywodząca na myśl antyczną architekturę.

Słupki ogrodzeniowe z duchem nowoczesności

Dla właściciela domu zbudowanego w nowoczesnym duchu idealnym wyborem będzie ogrodzenie z betonu architektonicznego. Technologiczna asceza, która może się kojarzyć ze scenografią filmów science fiction, to gwarancja dobrego smaku i ponadczasowości. Zaprojektowany w industrialnym stylu model Paretti łączy przemysłowy minimalizm z szacunkiem dla natury (technologia Wetcast). Wielkoformatowe elementy systemu Paretti wzbogacone zostały o wyselekcjonowane piaski kwarcowe. Estetycznym uzupełnieniem nowoczesnej i minimalistycznej fazy jest z kolei pozorna fuga.
Bloki Paretti odporne są na mróz. Należy jednak uważać z solą, która uszkodzić może ich powierzchnię. Wybierając ten model, postawimy nie tylko doskonałe, a przy tym nowoczesne ogrodzenie, ale również wybudujemy wysmakowane kwietniki i ozdobne murki.

Pozostańmy na moment w klimatach industrialnych. Kolejny w naszym zestawieniu system Lordio to propozycja dla osób ceniących sobie wysmakowany minimalizm. Dla nowoczesnego, surowego domu i utrzymanego w podobnym tonie ogrodu dobrym wyborem będzie ogrodzenie z filarami, które nie tylko wpiszą się w obowiązujące aktualnie trendy, ale nawet je wyprzedzą! Co więcej, gładka struktura powierzchni Lordio i majestatyczny wygląd to gwarancja dobrego stylu, który zwróci uwagę każdego przechodnia.

Niespodzianką dla wielu może być fakt, że Lordio jest rozwiązaniem dosyć ekonomicznym. Za sprawą dużego formatu jego części składowych budowa ogrodzenia jest szybka i łatwa, co zawsze przekłada się na koszty całej inwestycji.

Kolejną ważną cechą Lordio jest uniwersalna kolorystyka (teneri, silexo i acero), dzięki której jeszcze łatwiej dopasujemy ogrodzenie do stylu, w jakim utrzymany jest dom i jego otoczenie. Podobnie jak w przypadku Paretti, również tutaj nowoczesną linię podkreśla zastosowanie pozornej fugi. Powierzchnia bloków zawiera dodatek specjalnie wyselekcjonowanych piasków kwarcowych i bazaltowych. Dla osób szczególnie wymagających cenną informacją może być, że ogrodzenie Paretti odporne jest na mróz.

Tak jak w przypadku opisywanych wcześniej modeli, ten również nadaje się do stawiania ogrodzeń, eleganckich murów i kwietników.

Proste i eleganckie murki ogrodzeniowe

Systemy murków Bradstone Travero w pierwszej kolejności możemy polecić klientom, którzy wybrali już ten model do budowy stopni i schodów w swojej posesji. Utrzymanie jednolitego stylu to zawsze sygnał, że właściciel domu wie, co to dobry gust. Strukturalna powierzchnia Travero, podobnie jak opisywane wcześniej Broadstone, zainspirowana została naturalnym, z pozoru nieidealnym trawertynem. Cechuje się on przede wszystkim mnogością dostępnych elementów, które dają możliwość stawiania nie tylko eleganckich ogrodzeń, ale także murków, kwietników i klombów. Tym, co w przypadku Travero uderza najbardziej, jest jego niezwykła spójność stylistyczna. Znów jest to rozwiązanie dla osób, które cenią wysmakowany minimalizm, nie chcąc jednocześnie zaginąć wśród rzędów podobnych betonowych słupków ogrodzeniowych. Również w tym przypadku powierzchnia wzbogacona została o dodatek wyselekcjonowanych piasków kwarcowych. Choć Travero odporny jest na mróz, należy uważać z solą, która może naruszyć jego piękną powierzchnię.

Wybierając słupki ogrodzeniowe i murki warto zwrócić uwagę na estetykę oraz wysoka jakość produktów. Nie warto decydować się na najtańsze materiały, ogrodzenie ma służyć przez wiele lat i lepiej zainwestować w porządnej klasy, dobrze prezentujące się stylistycznie z otoczeniem ogrodzenia.

Jeżeli jesteście ciekawi opinii na temat produktów marki Semmelrock to zapraszamy do rozmowy z naszymi partnerami handlowymi, których znajdziecie na podstronie – gdzie kupić. Z opiniami n/t marki Semmelrock możecie się również zapoznać na podstronie opinie.

Produkty

Jakie kategorie produktów u nas znajdziecie? kostka brukowa, płyty /płytki tarasowe, płyty elewacyjne / dekoracyjne, ścieżki ogrodowe, kostka betonowa, tarasy, palisady, obrzeża, stopnie, schody, ogrodzenia, krawężniki, murki

Sprawdź czy znajdziesz nasze obiekty referencyjne w swoim mieście?

Radom, Kraków, Tarnów, Legnica, Jelenia Góra, Krosno, Opole, Swornegacie, Zakopane, Pszczyna, Kłodzko, Suwałki, Komorów,  Leszno, Istebna, Polkowice, Ząbki, Głogów, Gliwice,  Zielona Góra, Olszyna, Lubin, Ostrzeszów, Radom, Nysa, Jelenia Góra, Olsztyn, Koszalin, Opole, Lębork, Tarnów, Przemyśl, Słupsk, Płock, Poznań, Janów, Namysłów, Wejherowo, Brzeg, Koszalin, Konin, Gdynia, Łódź, Żyrardów, Sosnowiec, Warszawa, Chełm, Krosno, Cieszyn, Świdnica, Mikołów, Poznań, Mińsk Mazowiecki, Rzeszów, Sopot, Lublin, Szczecin, Katowice, Gorzów Wielkopolski, Toruń,  Białystok, Prószków, Kielce, Głogów, Polkowice, Zgorzelec, Żary, Ostrów Wielkopolski, Rybnik, Zgierz, Gdańsk, Nowy Sącz, Sandomierz, Brusy, Mielec, Siedlce, Olsztyn, Charzykowy, Gniezno, Bydgoszcz, Piła, Leszno, Kalisz, Bogatynia, Wrocław.

W jakich województwach możesz znaleźć nasze produkty?

Mazowieckie, pomorskie, małopolskie, śląskie, łódzkie, opolskie, dolnośląskie, lubelskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubuskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Pełną listę dystrybutorów znajdziesz na podstronie gdzie kupić.