Semmelrock Casamilo szlachetne płyty brukowe powierzchnia chropowata Flavo
Odśnieżanie podjazdu i ścieżek to czynność, którą ze względów bezpieczeństwa należy wykonywać regularnie i dokładnie. Kiedy mamy do czynienia z małą powierzchnią o prostym kształcie, nawet usuwanie namiaru lodu i śniegu za pomocą łopaty nie stanowi problemu. Co innego, gdy podjazd jest duży, a ścieżki w ogrodzie kręte i długie.

Jeśli dysponujemy dużą powierzchnią chodnika, ścieżek czy podjazdu, lepiej jest zastosować inne, mniej męczące metody odśnieżania. Dzięki rozwojowi technologii dysponujemy wieloma przydatnymi akcesoriami i narzędziami do pozbywania się śniegu. Nie tylko skrócą one czas pracy, ale też zmniejszą ryzyko wystąpienia uszkodzeń nawierzchni.

Czytaj także: Jak wybrać kostkę brukową do swojego ogrodu?

Odśnieżarka spalinowa – idealna dla dużych podjazdów

Pierwszą propozycją jest odśnieżarka spalinowa. Urządzenie to zgarnia zalegające warstwy śniegu, a następnie odrzuca je na bok za pomocą wyrzutnika. Do jej największych zalet należy wydajność: dobra odśnieżarka bez problemu poradzi sobie w parę minut z powierzchnią, której oczyszczenie ręczne zajęłoby kilkukrotnie więcej czasu.

Korzystając z tego typu urządzenia, musimy mieć na uwadze to, w którym kierunku odprowadzany jest nadmiar śniegu. Wyrzutnik dobrej odśnieżarki jest w stanie odrzucić biały puch nawet na odległość 10 metrów. Zanim więc zabierzesz się za pracę, polecamy sprawdzić moc i zasięg urządzenia w bezpiecznym miejscu.

W okresie zimy zalegający śnieg usuwa się odśnieżarkami lub klasycznymi narzędziami. Odśnieżanie i skuwanie lodu ostrymi narzędziami mogą powodować nieodwracalne uszkodzenia struktury wierzchniej wyrobu. Dlatego należy stosować narzędzia z plastikową lub gumową osłoną, które ochronią bruk przed zarysowaniami i mechanicznym zdzieraniem nawierzchni. Nie należy odkładać odśnieżania, ale jeszcze zanim śnieg zostanie ubity, po prostu go zmieść.

Kable grzewcze – bezobsługowe usuwanie zalegającego śniegu

Jeśli dopiero planujesz układanie kostki brukowej lub remont podjazdu, wykorzystaj na nowej nawierzchni najnowocześniejszą formę usuwania śniegu. Kable grzewcze (zwane też kablami grzejnymi) działają na takiej samej zasadzie jak ogrzewanie podłogowe wewnątrz domu. Instalacja biegnie pod powierzchnią podjazdu i podnosi temperaturę kostki. Dzięki temu śnieg rozpuszcza się na bieżąco – nie ma potrzeby wykonywania jakiejkolwiek pracy fizycznej.

Rozwiązanie to jest bardziej kosztowne niż przedstawione wcześniej warianty, ale zapewnia największą oszczędność czasu – system można zaprogramować tak, by włączył się automatycznie, gdy temperatura spadnie poniżej zera.

Czytaj także: Jak dbać zimą o podjazd z kostki brukowej?

Odśnieżanie może być łatwe

Jak widać czasy, w których odśnieżanie oznaczało długie godziny spędzone na pracy, minęły bezpowrotnie. Naturalnie w sytuacji, gdy mamy do czynienia z małą powierzchnią i niewielką ilością śniegu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby podjazd oczyszczać ręcznie. Zanim zabierzesz się do pracy, rozważ jednak któryś z wariantów przedstawionych powyżej. W ten sposób zaoszczędzisz czas i energię.

Jeżeli jesteście ciekawi opinii na temat produktów marki Semmelrock to zapraszamy do rozmowy z naszymi partnerami handlowymi, których znajdziecie na podstronie – gdzie kupić. Z opiniami n/t marki Semmelrock możecie się również zapoznać na podstronie opinie.

Produkty

Jakie kategorie produktów u nas znajdziecie? kostka brukowa, płyty /płytki tarasowe, płyty elewacyjne / dekoracyjne, ścieżki ogrodowe, kostka betonowa, tarasy, palisady, obrzeża, stopnie, schody, ogrodzenia, krawężniki, murki

Sprawdź czy znajdziesz nasze obiekty referencyjne w swoim mieście?

Radom, Kraków, Tarnów, Legnica, Jelenia Góra, Krosno, Opole, Swornegacie, Zakopane, Pszczyna, Kłodzko, Suwałki, Komorów,  Leszno, Istebna, Polkowice, Ząbki, Głogów, Gliwice,  Zielona Góra, Olszyna, Lubin, Ostrzeszów, Radom, Nysa, Jelenia Góra, Olsztyn, Koszalin, Opole, Lębork, Tarnów, Przemyśl, Słupsk, Płock, Poznań, Janów, Namysłów, Wejherowo, Brzeg, Koszalin, Konin, Gdynia, Łódź, Żyrardów, Sosnowiec, Warszawa, Chełm, Krosno, Cieszyn, Świdnica, Mikołów, Poznań, Mińsk Mazowiecki, Rzeszów, Sopot, Lublin, Szczecin, Katowice, Gorzów Wielkopolski, Toruń,  Białystok, Prószków, Kielce, Głogów, Polkowice, Zgorzelec, Żary, Ostrów Wielkopolski, Rybnik, Zgierz, Gdańsk, Nowy Sącz, Sandomierz, Brusy, Mielec, Siedlce, Olsztyn, Charzykowy, Gniezno, Bydgoszcz, Piła, Leszno, Kalisz, Bogatynia, Wrocław.

W jakich województwach możesz znaleźć nasze produkty?

Mazowieckie, pomorskie, małopolskie, śląskie, łódzkie, opolskie, dolnośląskie, lubelskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubuskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Pełną listę dystrybutorów znajdziesz na podstronie gdzie kupić.