AirPave PANAMA Płytki porcelanowe gresowe beżowe
Wykończenie balkonu czy tarasu oraz ich aranżacja nie jest łatwym zadaniem. Już na etapie planowania remontu lub budowy stajemy przed niemałym dylematem – wyborem odpowiednich płyt tarasowych, które będą służyć nam przez kolejne lata. Te przeznaczone na zewnątrz muszą spełniać kilka określonych wymagań, aby zapewnić komfort użytkowania i niezawodną trwałość.

Niezależnie od tego, czy aranżujesz niewielki balkon, czy rozległy taras – ta dodatkowa przestrzeń może być piękna i trwała. Obecnie na rynku można znaleźć wiele materiałów wykończeniowych, warto jednak pamiętać, że nie wszystkie z nich sprostają wymaganiom.

 Balkon oraz taras, jako że znajdują się na zewnątrz budynku, są narażone na działanie warunków atmosferycznych. Opady deszczu, wysokie temperatury, a także mróz bezpośrednio wpływają na strukturę płyt – mogą prowadzić do stopniowego niszczenia nawierzchni. Dlatego tak istotne jest, aby zwrócić uwagę na parametry płyt tarasowych przed zakupem.

Płyty tarasowe odporne na mróz i zamarzanie

Odpadające i popękane po sezonie zimowym posadzki na tarasie i balkonie to niestety częsty widok. Główną przyczyną tego problemu jest niewłaściwy dobór materiałów wykończeniowych. Jeśli Twój balkon lub taras nie jest zabudowany, to zwróć szczególną uwagę na właściwości mrozoodporne wybranych płyt tarasowych. Takie płyty powinny cechować się niską porowatością (nasiąkliwością), co oznacza, że materiał, z którego są wykonane, nie wchłonie dużych ilości wody. Dzięki temu płyty tarasowe nie zwiększą swojej objętości i przy niskiej temperaturze nie będą narażone na pękanie.

Wszystkie płyty tarasowe marki Semmelrock, w tym także płyty porcelanowe, są odporne na zamarzanie i mróz. Zalecamy unikać stosowania soli (bezwzględnie zabrania się posypywać powierzchni bruku zwykłą solą) i innych środków chemicznych, służących do odmrażania elementów brukowych. Bezpiecznym sposobem na uniknięcie niebezpiecznych poślizgnięć w zimie jest piasek grubości 1-2 mm bez frakcji pylastych i ilastych, który nie powoduje zmian w nawierzchni i jest łatwy do usunięcia.

Płyty tarasowe zapewniające bezpieczeństwo – antypoślizgowość

Ze względu na bezpieczeństwo Twoje, a także Twoich najbliższych, upewnij się, czy płyty tarasowe są antypoślizgowe. Ten parametr jest istotny zwłaszcza w przypadku, kiedy powierzchnie podłogowe są narażone na działanie wody. Antypoślizgowość może zostać osiągnięta poprzez:

  • wypukłe wzory na całej powierzchni (reliefy),
  • wklęsłe elementy prostoliniowe wzdłuż jednej krawędzi (ryfle),
  • zabezpieczenie powierzchni płytki impregnatem antypoślizgowym lub szkliwem.

Płyty tarasowe marki Semmelrock posiadają podwyższony lub najwyższy standard antypoślizgowości.

 Płyty tarasowe, które pasują do wybranego przez Ciebie stylu

Wszystkie płyty tarasowe dostępne w ofercie marki Semmelrock są wykonane z materiałów trwałych, o wysokiej estetyce, dzięki czemu doskonale sprawdzą się przy projektowaniu pięknych przestrzeni zewnętrznych. Jednakże to, co je wyróżnia, to unikalna struktura, która pozwala stworzyć niepowtarzalną aranżację. Bez problemu dobierzesz płyty tarasowe do stylu aranżacyjnego Twojego przyszłego tarasu lub balkonu. Możesz zdecydować się na:

  • Płyty porcelanowe AirPave w dużych formatach prostokątnych oraz kwadratowych. Dzięki nim zmniejsza się ilość fug w powierzchni, co daje imponujący efekt wolnej przestrzeni. Dodatkowo wyróżnia je grubość nieprzekraczająca 2 cm, dzięki czemu stworzysz elegancki i pełen lekkości taras lub balkon.
  • Płyty tarasowe betonowe wytwarzane w technologii Wetcast, która pozwala uzyskać interesującą fakturę płyt, z wgłębieniami o różnym układzie i stopniu intensywności. Dzięki temu wiernie odwzorowują fakturę naturalnego kamienia lub drewna.
  • Płyty tarasowe o teksturze betonu naturalnego lub płukanego, które ze względu na swój design doskonale komponują się z elewacją nowoczesnych posesji i ogrodów, a także aranżacją w stylu minimalistycznym.

Płytki na taras lub balkon to rozwiązanie pozwalające stworzyć niepowtarzalną przestrzeń do wypoczynku, a z tych dobranych właściwie można korzystać przez wiele lat. Zanim zdecydujesz się na konkretny styl płyt tarasowych, zwróć jednak uwagę na wspomniane parametry – to pozwoli Ci uniknąć niemiłych niespodzianek w przyszłości.

Jeżeli jesteście ciekawi opinii na temat produktów marki Semmelrock to zapraszamy do rozmowy z naszymi partnerami handlowymi, których znajdziecie na podstronie – gdzie kupić. Z opiniami n/t marki Semmelrock możecie się również zapoznać na podstronie opinie.

Produkty

Jakie kategorie produktów u nas znajdziecie? kostka brukowa, płyty /płytki tarasowe, płyty elewacyjne / dekoracyjne, ścieżki ogrodowe, kostka betonowa, tarasy, palisady, obrzeża, stopnie, schody, ogrodzenia, krawężniki, murki

Sprawdź czy znajdziesz nasze obiekty referencyjne w swoim mieście?

Radom, Kraków, Tarnów, Legnica, Jelenia Góra, Krosno, Opole, Swornegacie, Zakopane, Pszczyna, Kłodzko, Suwałki, Komorów,  Leszno, Istebna, Polkowice, Ząbki, Głogów, Gliwice,  Zielona Góra, Olszyna, Lubin, Ostrzeszów, Radom, Nysa, Jelenia Góra, Olsztyn, Koszalin, Opole, Lębork, Tarnów, Przemyśl, Słupsk, Płock, Poznań, Janów, Namysłów, Wejherowo, Brzeg, Koszalin, Konin, Gdynia, Łódź, Żyrardów, Sosnowiec, Warszawa, Chełm, Krosno, Cieszyn, Świdnica, Mikołów, Poznań, Mińsk Mazowiecki, Rzeszów, Sopot, Lublin, Szczecin, Katowice, Gorzów Wielkopolski, Toruń,  Białystok, Prószków, Kielce, Głogów, Polkowice, Zgorzelec, Żary, Ostrów Wielkopolski, Rybnik, Zgierz, Gdańsk, Nowy Sącz, Sandomierz, Brusy, Mielec, Siedlce, Olsztyn, Charzykowy, Gniezno, Bydgoszcz, Piła, Leszno, Kalisz, Bogatynia, Wrocław.

W jakich województwach możesz znaleźć nasze produkty?

Mazowieckie, pomorskie, małopolskie, śląskie, łódzkie, opolskie, dolnośląskie, lubelskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubuskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Pełną listę dystrybutorów znajdziesz na podstronie gdzie kupić.