Surowe, a jednak wysmakowane kombinacje kamienia, metalu i drewna należą dziś do wiodących trendów w kategorii ogrodzeń. Bogate zdobienia i barokowa metaloplastyka zastępowana jest dziś ascetycznymi, geometrycznymi bryłami. Jednak pomimo tej pozornej prostoty, do czynienia mamy z niezwykle wysmakowanymi formami, na które również należy mieć pomysł. Mamy nadzieję, że ten tekst pomoże Wam dopasować właściwe ogrodzenie do charakteru domu i ogrodu. 

Beton – uniwersalny, ekonomiczny i nowoczesny przykład ogrodzeń domowych

Niekwestionowaną gwiazdą, jeśli chodzi o nowoczesne ogrodzenia, jest dziś beton. Jest on tańszy niż kamień, a efekty jego zastosowania wcale nie muszą być mniej spektakularne. Co więcej, najnowsze realizacje pokazują nam, że beton pozwala na szybką i efektowną budowę zarówno podmurówki, jak i słupów czy murków o różnych kształtach. W zależności od naszych oczekiwań i charakterystyki elementów naszej posesji beton może mieć idealnie gładką strukturę lub mieć strukturę łupanego kamienia. W tym drugim przypadku najnowszym trendem są wydłużone bryły imitujące naturalną skałę, które nadają ogrodzeniu solidnego, wzbudzającego respekt, choć bardzo uporządkowanego charakteru.

Semmelrock to ekspert w dziedzinie betonu, a zatem wśród naszych produktów znajdziecie propozycje nie tyle idące z duchem czasu, co wręcz go wyprzedzające. Jednym z nich jest bez wątpienia nowoczesne ogrodzenie Parretti wykonane w estetyce betonu architektonicznego. Jest to przykład stylu industrialnego opartego na regularnych, czystych bryłach o jasnej kolorystyce. W podobnym tonie utrzymany jest system Lordio. Obie z wymienionych propozycji idealnie odzwierciedlają trendy panujące obecnie w świecie architektury. Rzecz zdecydowanie dla osób idących z duchem czasu.

Myli się jednak ten, który twierdzi, że beton pasuje jedynie do budownictwa na wskroś nowoczesnego. Dowodem na to jest na przykład nasz system Sonnblick imitujący kamień łupany. Ogrodzenia wykonane z tego materiału mogą być prawdziwą ozdobą posesji o nieco bardziej klasycznej architekturze.

Więcej o ogrodzeniach przeczytaj tutaj: https://www.semmelrock.pl/wyszukiwarka-produktow/ogrodzenie/.

Kamień – nieśmiertelna elegancja ogrodzenia dla domu

Kamienne ogrodzenia potrzebują nieco większej przestrzeni niż betonowe, dlatego rekomenduje się je przede wszystkim właścicielom dużych posesji. Podobnie jak w przypadku betonu, z kamienia zbudujemy zarówno ogrodzenie, jak i cały mur, podmurówkę i czy solidne słupy ogrodzeniowe. Te ostatnie łączyć można z innymi tworzywami, takimi jak drewno lub nawet beton.

Coraz częściej natknąć się można na ogrodzenia gabionowe. Czytelnikom, dla których jest to zupełnie nowe sformułowanie, należy się krótkie wyjaśnienie. Gabiony to system składający się z ażurowych „koszy” wypełnionych niewielkimi kamieniami. Poszczególne elementy takiej instalacji oddzielić można drewnem, żywopłotem albo słupkami, lub nawet całymi segmentami wykonanymi z betonu (tutaj polecamy gładkie płyty betonowe z repertuaru Semmelrock).

Czytaj więcej: https://www.semmelrock.pl/zastosowanie/ogrodzenia-murki/.

Metal –  ogrodzenie lżejsze niż ci się wydaje

Metal i beton to idealne połączenie, które charakteryzuje się elegancją i ponadczasowością.  Dziś w modzie jest gładki, szary beton przetykany subtelnymi, na pozór lekkimi metalowymi przęsłami. W tym miejscu możemy wrócić do systemów Parretti oraz Lordio.

W przypadku tego pierwszego zastosować można rozwiązanie, które zaprezentowaliśmy tutaj:  https://www.semmelrock.pl/produkt/ogrodzenia-murki/system-ogrodzeniowy-parretti/. Wyłaniające się z ziemi metalowe przęsła sprawiają nieziemskie wrażenie, doskonale komponując się z najnowocześniejszą architekturą.

Proszę również zwrócić uwagę na wizualizację, którą zaproponowaliśmy w przypadku drugiego z wymienionych systemów: https://www.semmelrock.pl/produkt/ogrodzenia-murki/system-ogrodzeniowy-parretti/. Tutaj również połączenie metalu i betonu prezentuje się niezwykle elegancko, a przy tym zaskakująco lekko jak na to zestawienie nielekkich przecież materiałów.

Drewno – nieśmiertelny charakter ogrodzenia

Naturalnym przeciwieństwem metalu jest drewno. Ludzie od tysięcy lat odgradzają się za jego pomocą od niebezpieczeństw świata zewnętrznego. Niegdysiejsze palisady zastąpione zostały przez drewniane płoty, które nadal bliskie są sercu zwłaszcza tych osób, które cenią sobie bliskość darów natury. Myli się jednak ten, kto uważa, że jest to relikt dawnych czasów. Dzisiaj drewno nadal zdobi elewacje nawet najbardziej nowoczesnych domów. Dowodem na to niech będzie system ogrodzeniowy Broadstone Travero, gdzie szlachetne drewno współgra w doskonałej harmonii z intrygującą metaloplastyką i słupkami oraz murkami o strukturalnej powierzchni inspirowanej naturalnym kamieniem. Drewno może nadawać lekkości konstrukcji ogrodzenia, jednocześnie podkreślając jego charakter. Jest to materiał, który w rękach zdolnego projektanta zamienia się w prawdziwe dzieło sztuki. Ogrodzenie z drewnianymi elementami nie musi być zatem nudną palisadą! Wystarczy dobrze się rozejrzeć, by trafić na system, który zadowoli nawet najbardziej wymagające gusta.

Wybierz idealne ogrodzenie: https://www.semmelrock.pl/wyszukiwarka-produktow/ogrodzenie/.

Jeżeli jesteście ciekawi opinii na temat produktów marki Semmelrock to zapraszamy do rozmowy z naszymi partnerami handlowymi, których znajdziecie na podstronie – gdzie kupić. Z opiniami n/t marki Semmelrock możecie się również zapoznać na podstronie opinie.

Produkty

Jakie kategorie produktów u nas znajdziecie? kostka brukowa, płyty /płytki tarasowe, płyty elewacyjne / dekoracyjne, ścieżki ogrodowe, kostka betonowa, tarasy, palisady, obrzeża, stopnie, schody, ogrodzenia, krawężniki, murki

Sprawdź czy znajdziesz nasze obiekty referencyjne w swoim mieście?

Radom, Kraków, Tarnów, Legnica, Jelenia Góra, Krosno, Opole, Swornegacie, Zakopane, Pszczyna, Kłodzko, Suwałki, Komorów,  Leszno, Istebna, Polkowice, Ząbki, Głogów, Gliwice,  Zielona Góra, Olszyna, Lubin, Ostrzeszów, Radom, Nysa, Jelenia Góra, Olsztyn, Koszalin, Opole, Lębork, Tarnów, Przemyśl, Słupsk, Płock, Poznań, Janów, Namysłów, Wejherowo, Brzeg, Koszalin, Konin, Gdynia, Łódź, Żyrardów, Sosnowiec, Warszawa, Chełm, Krosno, Cieszyn, Świdnica, Mikołów, Poznań, Mińsk Mazowiecki, Rzeszów, Sopot, Lublin, Szczecin, Katowice, Gorzów Wielkopolski, Toruń,  Białystok, Prószków, Kielce, Głogów, Polkowice, Zgorzelec, Żary, Ostrów Wielkopolski, Rybnik, Zgierz, Gdańsk, Nowy Sącz, Sandomierz, Brusy, Mielec, Siedlce, Olsztyn, Charzykowy, Gniezno, Bydgoszcz, Piła, Leszno, Kalisz, Bogatynia, Wrocław.

W jakich województwach możesz znaleźć nasze produkty?

Mazowieckie, pomorskie, małopolskie, śląskie, łódzkie, opolskie, dolnośląskie, lubelskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubuskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Pełną listę dystrybutorów znajdziesz na podstronie gdzie kupić.