Bradstone Blue Lias Płyty marengo

Aranżacja tarasu, podjazdu i ogrodu jest bardzo ważna, ponieważ stanowi dopełnienie przestrzeni wokół domu. Dzięki odpowiedniej nawierzchni można stworzyć kompozycję, która będzie spójna z jego charakterem. Zastanawiasz się, jak sprawić, aby przestrzeń wokół domu była jednocześnie trwała i przyjemna dla oka? Przedstawiamy tegoroczne trendy i inspiracje w projektowaniu tych przestrzeni.

Aby nawierzchnia wokół domu i tarasu najlepiej pełniła swoją funkcję oraz zapewniała komfort domownikom, warto wziąć pod uwagę nie tylko dobór właściwych materiałów, ale również umiejętne rozplanowanie danej powierzchni. Dobrze, jeśli aranżacja koresponduje z aktualnymi trendami, ale jednocześnie odpowiada na indywidualne potrzeby i upodobania mieszkańców. Aktualne trendy w projektowaniu tarasów i nawierzchni wokół domów coraz częściej uwzględniają funkcjonalność tej przestrzeni, dzięki czemu powstają atrakcyjne projekty niewykluczające jej użytkowego charakteru.

Płyty tarasowe – tarasy i nawierzchnie utrzymane w naturalnej stylistyce

W ciekawej nawierzchni z płyt tarasowych można doskonale wykorzystać obowiązujące trendy w aranżacji powierzchni na zewnątrz domu – powrót do naturalnej estetyki i elementy o subtelnym charakterze. Taras i przydomowe nawierzchnie powinna też charakteryzować prosta forma i stonowana kolorystyka oscylująca wokół beżu, bieli i écru.

W projekcie tej przestrzeni warto zatem uwzględnić płyty o delikatnej strukturze i harmonijnych barwach – na przykład płyty porcelanowe AirPave z kolekcji Panama. Mogą one stanowić harmonijne dopełnienie ogrodowej przestrzeni. Ich prostokątny format zmniejsza udział fug w powierzchni i pozwala uzyskać imponujący efekt wolnej przestrzeni.

Bardzo naturalnie prezentują się również płyty tarasowe Bradstone Travero, które przypadną do gustu osobom, które chcą stworzyć elegancką przestrzeń. Płyty tarasowe Bradstone Travero cechuje również ciepła i intrygująca kolorystyka – piaskowy melanż, który stanowi połączeniu kilku barw. Aranżacja nawierzchni wokół domu stworzona z wykorzystaniem tych płyt tarasowych pozwoli Ci cieszyć się piękną przestrzenią do wypoczynku.

Płyta tarasowa – minimalistyczna koncepcja tarasu i nawierzchni

Kolejnym trendem aranżacyjnym, który pozostaje obecny w kolejnych sezonach jest minimalizm rozumiany jako odejście od przytłaczającej formy, surowe materiały. Poniekąd cechuje go też naturalność przejawiająca się w barwie materiałów. Dominują w nim bowiem odcienie szarości i grafitu. Taras i inne nawierzchnie, których aranżacja ma odzwierciedlać styl minimalistyczny, powinien zatem łączyć proste formy geometryczne z designerskimi materiałami.

 W minimalistycznych aranżacjach sprawdzą się płyty porcelanowe Airpave z kolekcji Monaro. Ich delikatnie reliefowa struktura sprawia, że powierzchnia subtelnie połyskuje – dodaje to tarasowi elegancji i wyrafinowania, a przy tym aranżacja nawierzchni wokół domu nadal pozostaje harmonijna i pełna umiaru. Płyty porcelanowe Monaro można łączyć również z płytami tarasowymi betonowymi, wówczas przestrzeń nabierze bardziej surowego charakteru.

Równie ciekawy efekt uzyskasz, jeśli zdecydujesz się na płyty tarasowe Bradstone Blue Lias. Ich oryginalna struktura nawiązuje do stylu dawnych klasztorów w południowej Anglii i doskonale współgra ze wszechobecną zielenią ogrodu. Duży i elegancki format Bradstone Blue Lias pięknie prezentuje się na większych powierzchniach i ciekawie dopełnia krajobraz. Dzięki nim kompozycja tarasu lub przestrzeni wokół domu zostanie utrzymana w minimalistycznej stylistyce, lecz nie będzie monotonna.

Trendy aranżacyjne stanowią wartościową inspirację, lecz należy pamiętać, że praktyczna i atrakcyjna wizualnie powierzchnia powinna zostać umiejętnie dobrana i dostosowana do funkcji, jaką będzie pełnić dana przestrzeń. Płyty tarasowe można umieszczać na placach, tarasach, chodnikach czy w alejkach ogrodowych, ale warto pamiętać, że nie są one dostosowane do dużych obciążeń. Płyty porcelanowe należy natomiast stosować wyłącznie w przypadku aranżowania tarasu. Do stworzenia podjazdów, ścieżek i elementów małej architektury wykorzystasz zaś pozostałe produkty marki Semmelrock.

Jeżeli jesteście ciekawi opinii na temat produktów marki Semmelrock to zapraszamy do rozmowy z naszymi partnerami handlowymi, których znajdziecie na podstronie – gdzie kupić. Z opiniami n/t marki Semmelrock możecie się również zapoznać na podstronie opinie.

Produkty

Jakie kategorie produktów u nas znajdziecie? kostka brukowa, płyty /płytki tarasowe, płyty elewacyjne / dekoracyjne, ścieżki ogrodowe, kostka betonowa, tarasy, palisady, obrzeża, stopnie, schody, ogrodzenia, krawężniki, murki

Sprawdź czy znajdziesz nasze obiekty referencyjne w swoim mieście?

Radom, Kraków, Tarnów, Legnica, Jelenia Góra, Krosno, Opole, Swornegacie, Zakopane, Pszczyna, Kłodzko, Suwałki, Komorów,  Leszno, Istebna, Polkowice, Ząbki, Głogów, Gliwice,  Zielona Góra, Olszyna, Lubin, Ostrzeszów, Radom, Nysa, Jelenia Góra, Olsztyn, Koszalin, Opole, Lębork, Tarnów, Przemyśl, Słupsk, Płock, Poznań, Janów, Namysłów, Wejherowo, Brzeg, Koszalin, Konin, Gdynia, Łódź, Żyrardów, Sosnowiec, Warszawa, Chełm, Krosno, Cieszyn, Świdnica, Mikołów, Poznań, Mińsk Mazowiecki, Rzeszów, Sopot, Lublin, Szczecin, Katowice, Gorzów Wielkopolski, Toruń,  Białystok, Prószków, Kielce, Głogów, Polkowice, Zgorzelec, Żary, Ostrów Wielkopolski, Rybnik, Zgierz, Gdańsk, Nowy Sącz, Sandomierz, Brusy, Mielec, Siedlce, Olsztyn, Charzykowy, Gniezno, Bydgoszcz, Piła, Leszno, Kalisz, Bogatynia, Wrocław.

W jakich województwach możesz znaleźć nasze produkty?

Mazowieckie, pomorskie, małopolskie, śląskie, łódzkie, opolskie, dolnośląskie, lubelskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubuskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Pełną listę dystrybutorów znajdziesz na podstronie gdzie kupić.