Przydomowy podjazd to nie tylko najbardziej eksponowana część posesji, ale również najintensywniej użytkowana. Inwestując w jego budowę chcielibyśmy, żeby służył nam jak najdłużej w stanie jak najbliższym pierwotnemu. Kluczem jest dobry projekt i przemyślany dobór materiałów. Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas krótki przegląd produktów Semmelrock, będzie dla Was inspiracją.

Jak zaznaczyliśmy na wstępie, podjazd to przestrzeń intensywnie eksploatowana. Każdego dnia przetaczają się przez niego koła pojazdów, a dodatkowo jest on narażony na bezustanne działanie warunków atmosferycznych. Idealną sytuacją jest, kiedy wygląd podjazdu idzie w parze z jego funkcjonalnością. Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy nie trzeba wybierać. Stawiając na dobre, sprawdzone produkty, dostaniemy produkt, który będzie łączył design i funkcjonalność. Jaki surowiec jest do tego najlepszy? Nasza odpowiedź brzmi beton. Dlaczego? Ponieważ jest to materiał niezwykle uniwersalny, odporny na spękania i kaprysy pogody.

O czym należy pamiętać przy wyborze płyt betonowych?

Zanim przejdziemy do omawiania poszczególnych modeli płyt betonowych, zbierzmy kilka istotnych informacji, bez których nie powinno się zabierać do pracy. Przede wszystkim wymiary. Aby podjazd dobrze nam służył, nie może być węższy niż 2,8 m! Pamiętajmy o przestrzeni, która umożliwi swobodne manewrowanie pojazdem. Podjazd zbyt wąski o zbyt ostrych kątach, a na dodatek zastawiony przypadkowymi elementami, to niemalże gwarancja kłopotów, z których najgorszym może być (odpukać) uszkodzenie samochodu. Silnie eksploatowana powierzchnia powinna być wykonana z odpowiedniego materiału. Jak już mówiliśmy, stawiamy na beton. Istotne są również parametry, które zapewnią podjazdowi odpowiednią trwałość. Płyty, które wybierzemy do budowy, powinny mieć przynajmniej 6 cm grubości (da nam to pewność, że nie uszkodzą go nawet większe samochody). Jeżeli będziemy trzymać się tych kilku podstawowych zasad, zyskamy pewność, że cała nasza praca i zainwestowane pieniądze nie pójdą na marne.

Aveno – elegancka klasyka

Aveno prezentuje się bardzo klasycznie – można by nawet powiedzieć, że konserwatywnie. Jest to prosta, bezpieczna w swoim designie płyta brukowa o wygodnym prostokątnym kształcie. Nie dajmy się jednak zwieść tej prostocie. Dzięki płukanej, chropowatej powierzchni i wyborze czterech oryginalnych kolorów, Aveno daje spore możliwości aranżacyjne. Grubość tej płyty to 6 cm. Aveno ma wysokie właściwości antypoślizgowe, a więc gwarantuje bezpieczeństwo. Płytę wyposażono w dystansy, które ułatwiają układanie.

Lunis i Lunis Largo – lekki glamour

Na przeciwnym biegunie znajduje się płyta Lunis, która cieszy oko elegancką barwą z dodatkiem kruszywa, które lśni w promieniach słońca. Nie jest już zatem tak prosto, choć trudno mówić o przesadzie. Lepszym określeniem będzie umiar połączony z elegancją. Lunis to płyta o modnym dużym formacie i gładkiej powierzchni, co sprawia, że ułożona powierzchnia prezentuje się niezwykle nowocześnie. Grubość płyty Lunis to 8 cm o wymiarach 50×25, natomiast jej wariantu Largo 10 cm  o wymiarach 50×75.

Umbriano – odrobina ekstrawagancji

Cechą charakterystyczną płyt brukowych Umbriano jest zastosowana w ich produkcji unikalna technologia barwienia Colorfusion. To właśnie dzięki niej produkt prezentuje się niezwykle oryginalnie i może być bardzo atrakcyjny dla osób, które lubią lekko odstawać od ogólnie przyjętej normy. Artystyczne dusze, ekscentrycy, ale również znudzeni „normalnością” właściciele domów jednorodzinnych docenią design tych płyt. A jednak, mimo swojego wyjątkowego charakteru, Umbriano nie prezentują się jak fanaberia ambitnego architekta. Owszem, są majestatyczne, jednak w bardzo wyważony sposób. Grubość płyt Umbriano to 6 cm i 8 cm. Tak samo, jak poprzednie modele, posiadają one dystanse ułatwiające układanie.

Casamilo – nowoczesny podjazd

Skoro mówimy o płytach nowoczesnych, nie wolno nam zapomnieć o Casamilo. Ich wyjątkowość polega na połączeniu szlachetnego designu z modnym, dużym formatem i płukaną, chropowatą powierzchnią. W ramach tego modelu proponujemy szeroką paletę barw, która sprawdzi się doskonale na podjeździe każdego domu. Płyty Casamilo są odpowiednio grube, by mogły znieść nawet bardzo duży nacisk. Ich grubość to 8 cm. Wykazują się również wysoką antypoślizgowością, co procentuje w miesiącach mokrych i mroźnych. Doskonale nadają się również do układania na terenach o lekkim pochyleniu.

Bogaty wybór w Semmelrock!

Jak można wywnioskować z powyższych opisów, w ofercie Semmelrock znakomicie odnajdą się zarówno osoby, które cenią sobie klasykę i stonowany design, jak i użytkownicy chcą, by otoczenie ich domu wyróżniało się na tle sąsiedztwa. Warto jednak pamiętać, by każdy nasz wybór współgrał z architekturą i kolorystyką samego domu. Podjazd nie powinien pochodzić z innej bajki, lecz tworzyć jedną, spójną całość z jego otoczeniem. Po raz wtóry przestrzegamy również przed oszczędzaniem na produktach. Jeżeli chcemy, by nasz podjazd za kilka, a nawet kilkanaście lat wyglądał tak samo, jak po jego montażu, musimy sięgnąć po produkty z najwyższej półki.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat produktów Semmelrock? Przejdź do naszej sekcji Bogactwo możliwości!

Jeżeli jesteście ciekawi opinii na temat produktów marki Semmelrock to zapraszamy do rozmowy z naszymi partnerami handlowymi, których znajdziecie na podstronie – gdzie kupić. Z opiniami n/t marki Semmelrock możecie się również zapoznać na podstronie opinie.

Produkty

Jakie kategorie produktów u nas znajdziecie? kostka brukowa, płyty /płytki tarasowe, płyty elewacyjne / dekoracyjne, ścieżki ogrodowe, kostka betonowa, tarasy, palisady, obrzeża, stopnie, schody, ogrodzenia, krawężniki, murki

Sprawdź czy znajdziesz nasze obiekty referencyjne w swoim mieście?

Radom, Kraków, Tarnów, Legnica, Jelenia Góra, Krosno, Opole, Swornegacie, Zakopane, Pszczyna, Kłodzko, Suwałki, Komorów,  Leszno, Istebna, Polkowice, Ząbki, Głogów, Gliwice,  Zielona Góra, Olszyna, Lubin, Ostrzeszów, Radom, Nysa, Jelenia Góra, Olsztyn, Koszalin, Opole, Lębork, Tarnów, Przemyśl, Słupsk, Płock, Poznań, Janów, Namysłów, Wejherowo, Brzeg, Koszalin, Konin, Gdynia, Łódź, Żyrardów, Sosnowiec, Warszawa, Chełm, Krosno, Cieszyn, Świdnica, Mikołów, Poznań, Mińsk Mazowiecki, Rzeszów, Sopot, Lublin, Szczecin, Katowice, Gorzów Wielkopolski, Toruń,  Białystok, Prószków, Kielce, Głogów, Polkowice, Zgorzelec, Żary, Ostrów Wielkopolski, Rybnik, Zgierz, Gdańsk, Nowy Sącz, Sandomierz, Brusy, Mielec, Siedlce, Olsztyn, Charzykowy, Gniezno, Bydgoszcz, Piła, Leszno, Kalisz, Bogatynia, Wrocław.

W jakich województwach możesz znaleźć nasze produkty?

Mazowieckie, pomorskie, małopolskie, śląskie, łódzkie, opolskie, dolnośląskie, lubelskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubuskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Pełną listę dystrybutorów znajdziesz na podstronie gdzie kupić.