Klasyczna, elegancka, ciesząca się niesłabnącą popularnością – tymi słowami opisać można kostkę brukową. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z produktem nudnym, ograniczonym, jeśli chodzi o kolorystykę czy formę. Na rynku dostępna jest kostka o wielu kolorach i wzorach. Jak zatem wybrać produkt najlepiej spełniający nasze oczekiwania?

Wśród bogactwa kształtów kostek brukowych

Bruk imitować może styl starych ulic, przybierać kształt rybich łusek, łuków lub klinów. Konkretne modele różnią się od siebie wielkością i fakturą. Nowoczesna architektura lubi towarzystwo większych kostek o regularnych, geometrycznych kształtach. Tego typu bruk tworzy spójną całość z budynkami zaprojektowanymi w stylu industrialnym lub neomodernistycznym. Z kolei budownictwo odwołujące się do przeszłości najlepiej prezentuje się w towarzystwie chodników wykonanych z kostki o nieregularnych kształtach. Ta ostatnia świetnie sprawdza się również w ogrodach, w których dominuje pozornie dzika zieleń, oczka wodne oraz oczka widna imitujące naturalne jeziorka leśne.

Więcej o kostce brukowej przeczytasz tutaj: https://www.semmelrock.pl/kategorie-produktowe/kostka-brukowa/.

Kostki brukowe z fazą lub bez fazy

Konkretne modele kostki brukowej różnią się od siebie również obecnością fazowania lub jego brakiem. Jeżeli natkniemy się na informację, że kostka jest bez fazą, będzie to oznaczało, że posiada ona proste krawędzie. Taki rodzaj kostki wykorzystamy do stworzenia spójnej, jednolitej powierzchni, korespondującej z nowoczesną, neomodernistyczną architekturą. Ale nie tylko! Produkt bezfazowy doskonale sprawdzi się tam, gdzie przewidujemy poruszanie się na rowerze, hulajnodze, wózku inwalidzkim itp. Kostka tego typu jest nie tylko bardzo estetyczna, ale również daje spore pole do popisu właścicielom posesji, którzy chcą stworzyć wokół swego domu przestrzeń elegancką i niebanalną. Jedyną kostką z fazą, oprócz przemysłowego Behatonu i Nardo, jest Bruk Klasyczny.

Jeśli chodzi o kategorię produktową kostek z mikrofazą, Semmerlock proponuje kostkę Pastella. Jest to model o tyle wyjątkowy, że wzbogacono go dodatkiem kamieni szlachetnych i piasku kwarcowego.  Jej płukana powierzchnia sprawia, że barwne kruszywa są lepiej widoczne, co bez wątpienia wpłynie na estetykę wyłożonej nią ścieżki czy podjazdu. Model ten charakteryzuje się praktycznym formatem i kolorystyką umożliwiającą udane aranżowanie wymarzonego ogrodu. Podobnymi parametrami, choć już bez dodatkowych wzbogaceń, charakteryzuje się kostka Lundo. Jej prostokątny kształt ułatwia swobodną aranżację terenu, niezależnie od jego ukształtowania.

Kostki bez fazy mają charakter bardziej nowoczesny. W związku z tym nie sprawdzą się one tam, gdzie panuje większy ruch kołowy. Nadmierna eksploatacja tego typu kostek może prowadzić do ich uszkodzenia lub przedwczesnego zużycia. Sprawiają one również więcej problemów przy montażu, dlatego bez fachowca się nie obędzie. Niewłaściwie umocowanie może skutkować mało estetycznym efektem klawiszowania lub wyszczerbieniem brzegów kostki. Brak fazy daje świetny efekt wizualny, jednak należy mieć na uwadze, że ten rodzaj kostki nie będzie się nadawał do każdej posesji.

W swojej ofercie Semmelrock posiada model Nobla o szlachetnej płukanej powierzchni. Wyjątkowa forma bezfazowej kostki w połączeniu z zestawem ciekawych barw daje jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych. Osobom zainteresowanym naturalnym granitem polecamy bezfazową kostkę Naturo, która idealnie imituje ten naturalny materiał. Naturo, charakteryzuje się nieregularnym formatem i szeroką paletą barw, co sprzyja tworzeniu niebanalnych aranżacji.

Kostka brukowa z mikrofazą

Wielu użytkowników uważa, że znalazło ten idealny „złoty środek”. Ma nim być zastosowanie kostki z mikrofazą. Na czym polega to rozwiązanie? To bardzo proste i takoż logiczne. Mikrofazowanie charakteryzuje się zmniejszonym wymiarem fazy pod kątem 45 stopni u brzegów kostki, co ma wpływ na wytrzymałość materiału i wygodę pieszego poruszania się po takiej nawierzchni.

Wśród kostek z mikrofazą proponowanych przez Semmelrock wyróżnia się Lundo. Jest to model o gładkiej powierzchni, będący połączeniem kombiformy (minimum dwie wielkości kamienia) z najpopularniejszymi obecnie kolorami. Powierzchnia kostki Lundo jest gładka, a więc poruszanie się po niej jest łatwiejsze, a utrzymywanie czystości nie sprawia najmniejszego problemu. Jedyne, o czym należy pamiętać, to fakt, że gładkie nawierzchnie cechują się większą poślizgowością, a więc korzystaniu z nich po opadach deszczu lub śniegu powinna towarzyszyć szczególna ostrożność. Kolejny model wykonany ta samą technologią to La Linia. W porównaniu z Lundo, jest to kostka cechująca się bardziej wyważoną kolorystyką. Dodatek bazaltu lub granitu harmonizuje z naturalnymi kamieniami i nie zakłóca zielonego otoczenia.

Znajdź kostkę brukową idealną dla Twojej posesji: https://www.semmelrock.pl/wyszukiwarka-produktow/kostka-brukowa/.

Wybierając kostkę brukową powinniśmy wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników. Na samym szczycie takiej listy pojawią się zapewne nasze potrzeby, wynikające z wymogów samego otoczenia. Pamiętajmy, że kształt oraz faktura kostki powinny korespondować z architekturą sąsiadującego z nim budynku i charakterem całego otoczenia. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest wytrzymałość materiału. Nie zawsze tego samego modelu będziemy mogli użyć przy układaniu podjazdu, chodnika, patio lub tarasu.

Jeżeli jesteście ciekawi opinii na temat produktów marki Semmelrock to zapraszamy do rozmowy z naszymi partnerami handlowymi, których znajdziecie na podstronie – gdzie kupić. Z opiniami n/t marki Semmelrock możecie się również zapoznać na podstronie opinie.

Produkty

Jakie kategorie produktów u nas znajdziecie? kostka brukowa, płyty /płytki tarasowe, płyty elewacyjne / dekoracyjne, ścieżki ogrodowe, kostka betonowa, tarasy, palisady, obrzeża, stopnie, schody, ogrodzenia, krawężniki, murki

Sprawdź czy znajdziesz nasze obiekty referencyjne w swoim mieście?

Radom, Kraków, Tarnów, Legnica, Jelenia Góra, Krosno, Opole, Swornegacie, Zakopane, Pszczyna, Kłodzko, Suwałki, Komorów,  Leszno, Istebna, Polkowice, Ząbki, Głogów, Gliwice,  Zielona Góra, Olszyna, Lubin, Ostrzeszów, Radom, Nysa, Jelenia Góra, Olsztyn, Koszalin, Opole, Lębork, Tarnów, Przemyśl, Słupsk, Płock, Poznań, Janów, Namysłów, Wejherowo, Brzeg, Koszalin, Konin, Gdynia, Łódź, Żyrardów, Sosnowiec, Warszawa, Chełm, Krosno, Cieszyn, Świdnica, Mikołów, Poznań, Mińsk Mazowiecki, Rzeszów, Sopot, Lublin, Szczecin, Katowice, Gorzów Wielkopolski, Toruń,  Białystok, Prószków, Kielce, Głogów, Polkowice, Zgorzelec, Żary, Ostrów Wielkopolski, Rybnik, Zgierz, Gdańsk, Nowy Sącz, Sandomierz, Brusy, Mielec, Siedlce, Olsztyn, Charzykowy, Gniezno, Bydgoszcz, Piła, Leszno, Kalisz, Bogatynia, Wrocław.

W jakich województwach możesz znaleźć nasze produkty?

Mazowieckie, pomorskie, małopolskie, śląskie, łódzkie, opolskie, dolnośląskie, lubelskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubuskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Pełną listę dystrybutorów znajdziesz na podstronie gdzie kupić.