Semmelrock Podjazdy i ścieżki Torri luminoso
Wysokiej jakości kostka brukowa to jeden z najtrwalszych materiałów budowlanych, co nie oznacza jednak, że nie należy o niego dbać. Jeżeli chcesz, by Twój podjazd pozostał estetyczny i trwały, powinieneś wiedzieć, jak zabezpieczyć go przed niesprzyjającymi warunkami, które panują na zewnątrz zimą. Możesz to zrobić dzięki trzem prostym zabiegom.

Właściwa pielęgnacja podjazdu nie jest trudnym zadaniem, dlatego możesz zająć się nią samodzielnie. Wystarczy, że wyposażysz się w odpowiednie narzędzia i zastosujesz do poniższych rad.

Krok pierwszy: wyczyść kostki brukowe

Prace konserwacyjne należy rozpocząć od dokładnego wysprzątania podjazdu. Zadbaj o to, aby nie pozostały na nim odpady organiczne, takie jak liście czy igliwie. Będą one bowiem ulegać rozkładowi – jeżeli nie usuniesz ich na czas, mogą zostawić brunatne odbarwienia na powierzchni podjazdu. Pozostałe plamy i zabrudzenia spowodowane przez opony samochodowe, podeszwy butów i domowego czworonoga należy usunąć za pomocą myjki ciśnieniowej. Oporne plamy (np. ślady oleju silnikowego) można usunąć przy użyciu specjalnych preparatów do czyszczenia bruku.

Zobacz: kostka brukowa Semmelrock
Krok drugi: pozbądź się niechcianej roślinności i chwastów

W niezabezpieczonych szczelinach pomiędzy kostkami tworzącymi podjazd często rozwijają się chwasty. To jedno z największych zagrożeń dla podjazdu – ich korzenie mogą naruszać strukturę układu kostki, a przez to w ekstremalnych przypadkach powodować wybrzuszenia, ponieważ chwasty ułatwiają wodzie dostęp do szczelin. Podczas użytkowania należy kontrolować stan fugi (w razie wypłukiwania, należy uzupełniać spoiny).

Krok trzeci: zaimpregnuj kostki brukowe

Oczyszczoną i odchwaszczoną powierzchnię podjazdu zalecamy zaimpregnować. Impregnację należy przeprowadzić w momencie, gdy beton, z którego wyprodukowano kostkę, osiągnął swoją maksymalną twardość i nie występują na nim białe wapienne wykwity. Informacji na temat czasu „dojrzewania” kostki z pewnością udzieli Ci jej sprzedawca.

Jeżeli zastosujesz się do wszystkich zaprezentowanych powyżej rad, Twój podjazd będzie cieszył oko pięknym wyglądem. Przede wszystkim jednak pozostanie on wolny od uszkodzeń oraz odporny na zimowe mrozy i nagłe roztopy.

Zobacz też:

Jeżeli jesteście ciekawi opinii na temat produktów marki Semmelrock to zapraszamy do rozmowy z naszymi partnerami handlowymi, których znajdziecie na podstronie – gdzie kupić. Z opiniami n/t marki Semmelrock możecie się również zapoznać na podstronie opinie.

Produkty

Jakie kategorie produktów u nas znajdziecie? kostka brukowa, płyty /płytki tarasowe, płyty elewacyjne / dekoracyjne, ścieżki ogrodowe, kostka betonowa, tarasy, palisady, obrzeża, stopnie, schody, ogrodzenia, krawężniki, murki

Sprawdź czy znajdziesz nasze obiekty referencyjne w swoim mieście?

Radom, Kraków, Tarnów, Legnica, Jelenia Góra, Krosno, Opole, Swornegacie, Zakopane, Pszczyna, Kłodzko, Suwałki, Komorów,  Leszno, Istebna, Polkowice, Ząbki, Głogów, Gliwice,  Zielona Góra, Olszyna, Lubin, Ostrzeszów, Radom, Nysa, Jelenia Góra, Olsztyn, Koszalin, Opole, Lębork, Tarnów, Przemyśl, Słupsk, Płock, Poznań, Janów, Namysłów, Wejherowo, Brzeg, Koszalin, Konin, Gdynia, Łódź, Żyrardów, Sosnowiec, Warszawa, Chełm, Krosno, Cieszyn, Świdnica, Mikołów, Poznań, Mińsk Mazowiecki, Rzeszów, Sopot, Lublin, Szczecin, Katowice, Gorzów Wielkopolski, Toruń,  Białystok, Prószków, Kielce, Głogów, Polkowice, Zgorzelec, Żary, Ostrów Wielkopolski, Rybnik, Zgierz, Gdańsk, Nowy Sącz, Sandomierz, Brusy, Mielec, Siedlce, Olsztyn, Charzykowy, Gniezno, Bydgoszcz, Piła, Leszno, Kalisz, Bogatynia, Wrocław.

W jakich województwach możesz znaleźć nasze produkty?

Mazowieckie, pomorskie, małopolskie, śląskie, łódzkie, opolskie, dolnośląskie, lubelskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubuskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Pełną listę dystrybutorów znajdziesz na podstronie gdzie kupić.