Sven Плочи скандинавско сиво
Jak zmienić nieciekawy taras w ulubioną przestrzeń na zewnątrz domu, z której będziemy korzystać przez długie lata? To pytanie często pojawia się podczas planowania remontu tej powierzchni i w przypadku budowy nowego tarasu. W obu sytuacjach doskonałym rozwiązaniem są płyty tarasowe łączące ciekawy design z trwałością nawierzchni.

Płyty tarasowe można wykorzystać do wykończenia tarasów, ścieżek i otoczenia basenu. Są dostępne w szerokiej gamie stylistycznej i kolorystycznej, dzięki czemu sprawdzą się w bardzo wielu aranżacjach. Dobór płyt tarasowych nie jest jednak tak łatwym zadaniem, jakby mogło się wydawać. Ich właściwości powinny być odpowiednie do pełnionej przez nie funkcji, czyli częstotliwości użytkowania. Warto też wziąć pod uwagę to, czy taras będzie zadaszony, częściowo zabudowany czy całkiem otwarty – wówczas szczególnie istotna będzie mrozoodporność materiału ze względu na intensywne oddziaływanie warunków atmosferycznych (mróz, deszcz i śnieg). Warto zwrócić uwagę, że wszystkie płyty tarasowe firmy Semmelrock są mrozoodporne.

Płyty tarasowe dostosowane do obciążenia tarasu

W ofercie Semmelrock znajdziesz płyty tarasowe betonowe, a także płyty porcelanowe AirPave na taras w wielu kolorach i formatach (m.in. 25×25 cm, 30×30 cm,40×40 cm, 60×30 cm, 60×60 cm, 90×45 cm czy 30×120 cm), dlatego możliwości aranżacyjne są niemal nieograniczone. Płyty tarasowe różnią się od siebie także grubością – jest to bardzo istotny parametr, gdyż decyduje, gdzie dane płyty mogą zostać położone Jeżeli powierzchnia przyszłego tarasu jest już wylana z betonu należy zwrócić na to szczególną uwagę. Zabudowane płyty tarasowe muszą zmieścić się pod linią drzwi balkonowych.

Płyty tarasowe, które współgrają z otoczeniem

Przed zakupem płyt tarasowych warto sprawdzić, czy współgrają z otoczeniem domu i całym budynkiem. Taras to zazwyczaj przestrzeń bezpośrednio połączona z domem, dlatego też jego nawierzchnia nie powinna odbiegać kolorystyką od elewacji.

Równie istotny jest też styl architektoniczny budynku. Jeśli dom wybudowano w tradycyjnym stylu, wówczas nowoczesne płyty tarasowe będą z nim zbyt silnie kontrastować. Obecnie można jednak wybierać spośród wielu kolorów i faktur płyt, w tym płyt tarasowych, które odwzorowują drewniane panele (Nordic Maritime Sven, Selva) lub naturalny kamień (Bradstone Old Town, Bradstone Travero).

Elementy zewnętrznej architektury wymagają rozwiązań nawierzchniowych, które jednocześnie podkreślą charakter domu i stworzą przestrzeń przyjazną w użytkowaniu i trwałą na lata. Taras to miejsce wypoczynku, dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na jego rozplanowanie, aby później czerpać radość z jego użytkowania. Warto także pamiętać, że płyty tarasowe można w ciekawy sposób połączyć z kostką brukową, dzięki czemu cała przestrzeń wokół domu będzie się pięknie prezentować.

Jeżeli jesteście ciekawi opinii na temat produktów marki Semmelrock to zapraszamy do rozmowy z naszymi partnerami handlowymi, których znajdziecie na podstronie – gdzie kupić. Z opiniami n/t marki Semmelrock możecie się również zapoznać na podstronie opinie.

Produkty

Jakie kategorie produktów u nas znajdziecie? kostka brukowa, płyty /płytki tarasowe, płyty elewacyjne / dekoracyjne, ścieżki ogrodowe, kostka betonowa, tarasy, palisady, obrzeża, stopnie, schody, ogrodzenia, krawężniki, murki

Sprawdź czy znajdziesz nasze obiekty referencyjne w swoim mieście?

Radom, Kraków, Tarnów, Legnica, Jelenia Góra, Krosno, Opole, Swornegacie, Zakopane, Pszczyna, Kłodzko, Suwałki, Komorów,  Leszno, Istebna, Polkowice, Ząbki, Głogów, Gliwice,  Zielona Góra, Olszyna, Lubin, Ostrzeszów, Radom, Nysa, Jelenia Góra, Olsztyn, Koszalin, Opole, Lębork, Tarnów, Przemyśl, Słupsk, Płock, Poznań, Janów, Namysłów, Wejherowo, Brzeg, Koszalin, Konin, Gdynia, Łódź, Żyrardów, Sosnowiec, Warszawa, Chełm, Krosno, Cieszyn, Świdnica, Mikołów, Poznań, Mińsk Mazowiecki, Rzeszów, Sopot, Lublin, Szczecin, Katowice, Gorzów Wielkopolski, Toruń,  Białystok, Prószków, Kielce, Głogów, Polkowice, Zgorzelec, Żary, Ostrów Wielkopolski, Rybnik, Zgierz, Gdańsk, Nowy Sącz, Sandomierz, Brusy, Mielec, Siedlce, Olsztyn, Charzykowy, Gniezno, Bydgoszcz, Piła, Leszno, Kalisz, Bogatynia, Wrocław.

W jakich województwach możesz znaleźć nasze produkty?

Mazowieckie, pomorskie, małopolskie, śląskie, łódzkie, opolskie, dolnośląskie, lubelskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubuskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Pełną listę dystrybutorów znajdziesz na podstronie gdzie kupić.