Semmelrock Podjazdy i ścieżki Nobla luminoso, negro
Dobrze zaprojektowana przestrzeń dookoła domu to nie tylko ogród. Powierzchnie użytkowe, takie jak podjazd, miejsce na grill, otoczenie altany i szlaki komunikacyjne, w równej mierze składają się na wizytówkę posesji. Na etapie projektowania i doboru materiałów nie wolno ich więc odsuwać na drugi plan.

Nowoczesny bruk jest znacznie bardziej zaawansowany technologicznie niż kilkadziesiąt lat temu. Olbrzymia ilość dostępnych form, materiałów i barw daje niezliczone możliwości aranżacyjne. Dowiedz się, jak dobrać kostkę brukową do projektu Twojej posesji, aby urządzenie estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni na zewnątrz nie stanowiło dla Ciebie problemu.

Wybieramy kostki brukowe

Dobór kostki brukowej do projektu domu należy rozpocząć od określenia Twoich potrzeb. To od nich zależy, jaki rodzaj materiału zamówisz. Przy wyborze kostki bardzo ważne jest to, gdzie będzie się ona znajdować:

  • Kostki lup płyty na podjazd – nawierzchnia na podjeździe musi posiadać odpowiednią grubość przeznaczoną do ruchu samochodowego. Grubość produktu powinna wynosić minimum 6 cm. Należy zwrócić uwagę na prawidłowe, zgodne ze sztuką budowlaną wykonanie podbudowy, która odgrywa kluczową rolę w odporności nawierzchni na obciążenia związane z ruchem samochodowym.
  • Kostka na ścieżki i płyty ogrodowejako że po ścieżkach dookoła domu będziemy poruszać się wyłącznie pieszo, można zastosować produkty o grubości mniejszej niż 6 cm.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby na trasach komunikacyjnych użyć tego samego materiału co na podjeździe. Należy jednak pamiętać, że układanie płyt i kostki brukowej o dużych formatach, które sprawdziły się na podjeździe, będzie problematyczne w przypadku krętych ścieżek. Ostre zakręty i zaokrąglenia będą wymagały przycięcia kostki. W takich wypadkach rekomendujemy zastosowanie drobnych kostek, dostosowanych do układania po łuku. Przykładem takiej kostki jest drobnowymiarowy produkt Naturo.

Kostka brukowa w kilku kolorach? Jak najbardziej!

Nie musisz ograniczać się do zakupu kostki w jednym kolorze, wokół domu możesz sobie pozwolić na bardziej kreatywne projekty. Jeżeli chcesz więc cieszyć się jedynym w swoim rodzaju podjazdem, skonsultuj się z architektem, zaprojektuj harmonijny wzór i wybierz kostkę w dwóch lub trzech kolorach.

Praktycznie każdy model kostki występuje w wielu wariantach kolorystycznych. Dzięki temu możesz uzyskać wyraźne oddzielone krawędzie, co pozwala na układanie motywów i mozaik. Przykładem idealnego materiału do tego celu jest model Nobla. Niewielki rozmiar pojedynczej kostki daje dużą swobodę podczas projektowania różnokolorowych wzorów.

Jak dobierać sam kolor? Najlepiej, aby współgrał on z elewacją i dachem budynku. Warto przy tym zaznaczyć, że ciemnoszare kostki zawsze świetnie sprawdzą się na podjeździe. Zbyt jasne podłoże łatwo się brudzi, a plamy z oleju silnikowego są na nim bardziej widoczne. Dlatego przy wyborze kostki na podjazd warto mieć na uwadze jej praktyczność.

Liczy się nie tylko kolor kostki, ale też jej styl i faktura. Produkty postarzane o nierównomiernych krawędziach, takie jak np. kostka Bellano Antico, będą doskonałym wyborem do wykończenia posesji o charakterze tradycyjnym, rustykalnym. Z kolei stonowane, proste kostki o gładkiej powierzchni to idealne podłoże na podjazd domu nowoczesnego.

Jeżeli nie masz jeszcze pomysłu na projekt swojego podjazdu, możesz zajrzeć do strefy inspiracji Semmelrock. Znajdziesz tam różnorodne aranżacje łatwe do zastosowania w praktyce, w zgodzie z obecnie panującymi trendami.

Bardzo zależy nam na Waszych opiniach, dlatego będziemy wdzięczni za wszystkie oceny, opinie, propozycje na temat naszych artykułów. Swoimi opiniami możecie sie dzielić pod adresem socialmedia@semmelrock.pl. Wasze opinie stanowią dla nas niezastąpione i nieocenione źródło inspiracji do tworzenia nowych artykułów.

Jeżeli jesteście ciekawi opinii na temat produktów to zapraszamy do rozmowy z naszymi partnerami handlowymi, których znajdziecie na podstronie – gdzie kupić.

Jakie kategorie produktów u nas znajdziecie? kostka brukowa, płytki, ścieżki ogrodowe, kostka betonowa, tarasy, palisady, obrzeża, stopnie, ogrodzenia, murki

Sprawdź czy znajdziesz nasze referencje w swoim mieście?

Radom, Kraków, Tarnów, Legnica, Jelenia Góra, Krosno, Opole, Swornegacie, Zakopane, Pszczyna, Kłodzko, Suwałki, Komorów,  Leszno, Istebna, Polkowice, Ząbki, Głogów, Gliwice,  Zielona Góra, Olszyna, Lubin, Ostrzeszów, Radom, Nysa, Jelenia Góra, Olsztyn, Koszalin, Opole, Lębork, Tarnów, Przemyśl, Słupsk, Płock, Poznań, Janów, Namysłów, Wejherowo, Brzeg, Koszalin, Konin, Gdynia, Łódź, Żyrardów, Sosnowiec, Warszawa, Chełm, Krosno, Cieszyn, Świdnica, Mikołów, Poznań, Mińsk Mazowiecki, Rzeszów, Sopot, Lublin, Szczecin, Katowice, Gorzów Wielkopolski, Toruń,  Białystok, Prószków, Kielce, Głogów, Polkowice, Zgorzelec, Żary, Ostrów Wielkopolski, Rybnik, Zgierz, Gdańsk, Nowy Sącz, Sandomierz, Brusy, Mielec, Siedlce, Olsztyn, Charzykowy, Gniezno, Bydgoszcz, Piła, Leszno, Kalisz, Bogatynia, Wrocław.