Nie masz pomysłu, gdzie pojechać na wakacje z dzieckiem? A może wczasy już za Wami i teraz szukasz alternatywnych sposobów na zagospodarowanie czasu? Zagraniczne wyjazdy i morskie fale wcale nie są niezbędne, aby dziecko spędziło kreatywnie wakacje. Rodzinne wakacje w ogrodzie powinny być nie tylko pełne zabawy, ale również bezpieczne. Niezwykle ważne jest więc, aby odpowiednio przygotować ogród dla dzieci – to w nim można oddać się wakacyjnym szaleństwom, sportowym aktywnościom, zabawom rozwijającym wyobraźnię, ale i chwili relaksu. Nasi eksperci radzą, jak odpowiednio przystosować ogród do zabawy z dziećmi. 

Ogrodowy plac zabaw

Dzieci w ogrodzie – jak kreatywnie spędzić wakacje z dzieckiem?

Sezon wakacyjny sprzyja zacieśnianiu więzi rodzinnych. Ważne jest jednak, by dobrze zagospodarować czas. Dysponując przydomowym ogrodem lub działką, zyskujemy spore pole do działania. Spędzanie wolnych chwil z dziećmi na świeżym powietrzu pozwala się zrelaksować, dotlenić, ale i wyszaleć. Bez względu na wiek pociech, istnieje wiele sposobów na to, by czas ten spędzić w sposób kreatywny. Możemy oddać się sportowym rozgrywkom (np. grać w piłkę, badmintona, kręgle, bule), skakać na skakance albo trampolinie, bawić się w chowanego, ganianego, podchody, rozwiązywać zadania i zagadki, układać klocki i wymyślać najróżniejsze zabawy, pobudzające kreatywność, mobilizujące do wysiłku fizycznego czy relaksujące.

Wiele możliwości zapewni nam ogrodowy plac zabaw. Ten jednak warto zawczasu dobrze zaaranżować, uwzględniając wiek dzieci, ich upodobania i predyspozycje. O tym, jak zrobić plac zabaw dla dzieci przeczytasz poniżej – nasze wskazówki z pewnością ułatwią zadanie i sprawią, że wakacje z dziećmi będą upływać w niezwykle przyjemny sposób. Przestaniesz też zastanawiać się, gdzie na wakacje z dzieckiem warto się udać, ponieważ to Wasz ogród stanie się lokalizacją, w której najchętniej będziecie się bawić, przeżywać przygody, rozmawiać czy po prostu odpoczywać. Aby zabawy w ogrodzie były bezpieczne i przyjemne, już na etapie projektowania naszej przydomowej przestrzeni musimy pamiętać o wyborze odpowiedniej nawierzchni i właściwym rozplanowaniu stref w ogrodzie. 

Jak zrobić plac zabaw dla dzieci

Ogrodowy plac zabaw nie musi być ogromną inwestycją. Możemy wykonać go w tani i prosty sposób, zapewniając najmłodszym zabawy w ogrodzie na wiele godzin. Poniżej opisujemy kilka pomysłów, jak samemu zrobić plac zabaw dla dzieci w przydomowym ogrodzie niewielkim nakładem pracy. Niektóre z zaprezentowanych rozwiązań doskonale sprawdzą się również w aranżacji ogrodu działkowego – jeśli mieszkacie w mieszkaniu, to właśnie na działce możecie spędzać wakacje z dziećmi.

Pomysł 1: Błotna kuchnia z desek lub palet

To niskobudżetowa propozycja, która nie jest skomplikowana w wykonaniu, ani specjalnie czasochłonna. Niemniej pochłonie ona sporo czasu u najmłodszych, kiedy oddadzą się oni swoim zabawom w ogrodzie! Jak zrobić plac zabaw dla dzieci z kuchnią? Prezentujemy instruktaż!

Co będzie potrzebne?

 • 3 europalety lub kilka desek (ważne, by były dobrze oszlifowane i bezpieczne);
 • zlewozmywak (może być używany, jednokomorowy lub dwukomorowy);
 • baniak na wodę z kranikiem;
 • lakierobejca;
 • wkrętarka z wkrętami;
 • kilka wieszaków (haczyki);
 • aluminiowe garnki, suszarka na naczynia, plastikowe talerze i sztuće i inne akcesoria “do gotowania”.

Sposób wykonania:

 1. Na początku zmierz przestrzeń, jaką dysponujesz do wykonania błotnej kuchni. Istotna jest też wielkość zlewozmywaka oraz blatu, jaki chcesz pozostawić dziecku do zabawy. Następnie dotnij palety lub deski tak, by możliwe było stworzenie błotnej kuchni – pozostaw otwór na zlew, a jeśli masz więcej czasu – możesz pomyśleć o szafkach czy dodatkowych półkach. Im bardziej zaawansowana konstrukcja tym chętniej dzieci w ogrodzie spędzą swój czas na nowych zabawach!
 2. Kuchnię dokładnie skręć wykorzystując wkręty i wkrętarkę. Nie zapomnij o impregnacji lakierobejcą – postępuj zgodnie z zaleceniami producenta. 
 3. Pamiętaj o bezpieczeństwie. Zanim ulokujesz kuchnię w danej przestrzeni, zadbaj o odpowiednią nawierzchnię. Na pewno będzie tam sporo wody, więc może być ślisko. Polecamy więc zdecydować się na wyłożenie kącika płytami o chropowatej powierzchni. Sprawdzą się np. płyty tarasowe La Linia, wykonane w technologii płukanej z dodatkiem szlachetnych kruszyw. Dobre zabezpieczenia przed dziećmi zapewnią nam też ogromny spokój!
 4. Kiedy kuchnia znajdzie się już na swoim miejscu, rozstaw dodatkowe akcesoria – np. baniak z wodą, suszarkę na naczynia, garnki, talerze, ściereczki czy inne elementy praktyczne lub dekoracyjne. Taki przydomowy plac zabaw będzie świetną inspiracją do wielu zabaw więc z czasem na pewno dzieci same poproszą o dodatkowe akcesoria bądź znajdą je wśród zabawek.. albo w kuchni!

Pomysł 2: Tipi

Chyba każdy wie, jaką frajdę sprawiają najmłodszym zabawy w “bazie”. Te najczęściej konstruowane są z krzeseł, koców i innych przedmiotów, które pomogą utrzymać konstrukcję. A co, gdyby plac zabaw do ogrodu wyposażony był w namiot tipi wykonany własnoręcznie przez rodzica? Z pewnością dzieci będą zachwycone!

Co będzie potrzebne?

 • wodoodporna tkanina 3mb (szerokość 1,6m);
 • 4 kije o średnicy minimum 15 mm;
 • maszyna do szycia.

Sposób wykonania:

 1. Przygotuj wykrój materiału – wytnij 3 części w kształcie trapezu równoramiennego o podstawach długości 20 cm oraz 120 cm i bokach 168 cm, a także 2 części w kształcie trapezu prostokątnego, w którym podstawy wynoszą 62cm i 12 cm, a ramiona 160cm i 168cm.
 2. Na maszynie zszyj ze sobą uzyskane trapezy – tak, aby wszystkie krótkie podstawy były na górze, a długie na dole oraz trapezy prostokątne po bokach (boki 160 cm na zewnętrznej krawędzi). Szew póki co pozostaw na prawej stronie i obszyj wszystkie boki tkaniny. Z resztek tkaniny uszyj cztery krótkie troczki i jeden długi. 
 3. Teraz wywracamy materiał na lewą stronę na szwach. Tunel musi być trochę większy niż obwód kija. W zewnętrznych tunelach należy podłożyć jeszcze troczki z dwóch stron. Ostatni krok to zszyć częściowo od góry wejście do namiotu.
 4. Teraz wystarczy przełożyć kije przez tunele i związać u góry długim troczkiem. Górę tipi możesz udekorować np. łapaczem snów. Namiot możesz ustawić na trawniku, ułożyć kocyk i wygodne poduszki. A jeśli dodatkowo wokół znajdą się np. gazony Adelo i geometrycznych kształtach, wypełnione bujną roślinnością, klimat zachwyci nie tylko dzieci, ale i gości, którzy odwiedzą Twój ogród!

Pomysł 3: Tor dla wyścigówek

Dywany z namalowanymi drogami do jazdy wyścigówkami są coraz mniej popularne. Teraz możesz jednak stworzyć w ogrodzie niesamowity tor samochodowy, który dostarczy małemu miłośnikowi motoryzacji mnóstwa radości! Co więcej, samo konstruowanie go może być świetnym pomysłem na spędzenie czasu podczas wakacji z dziećmi!

Co będzie potrzebne?

 • W zależności od wielkości toru od 2 do 5 płyt chodnikowych (np. płyty brukowe La Linia);
 • Kilkanaście sztuk płyt brukowych (świetnie sprawdzą się też podłużne płyty brukowe Torenti);
 • Biała farba lub kreda
 • Łopatka
 • Ziemia
 • Wyścigówki i ewentualne budowle z klocków (np. stacja paliw, warsztat itp.)

Sposób wykonania:

 1. Wyznacz w ogrodzie miejsce, gdzie może znaleźć się tor dla wyścigówek. Możesz go otoczyć np. bezpiecznym obrzeżem w opływowym kształcie, jakim jest wariant Bradstone Blue Lias z naszej oferty.
 2. Następnie ustal przebieg toru wyścigowego. Niech nie będzie nudny! Stwórz górki, ostre zakręty i tory przeszkód. Nie zapominaj o punktach strategicznych – np. META, stacja paliw, warsztat.
 3. Wyłóż trasę kostką brukową lub podłużnymi płytami, a na punkty postoju przeznacz duże płyty chodnikowe. Przeszkody możesz wykonać np. z drobnych kamyczków, czy folii pokrytej wodą.
 4. Namaluj na płytach linie i oznacz wszystkie ważne punkty. Im więcej dodatków, tym zabawa w ogrodzie będzie ciekawsza! Jesteśmy pewni, że taki przydomowy plac zabaw zauroczy nie tylko dzieci, ale w wyścigach chętnie wezmą udział również dorośli!

Jak zaprojektować ogród dla dzieci

Zaprezentowaliśmy kilka inspiracji, jak zrobić plac zabaw dla dzieci. Warto jednak, aby poza miejscem do zabawy, znalazło się też miejsce do odpoczynku, rozmów, jedzenia posiłków czy rozwiązywania kreatywnych zadań. Jak zaaranżować ogród tak, aby był bezpieczny i przyjazny dzieciom? Poznaj kilka kluczowych obszarów, które należy wziąć pod uwagę, projektując ogród dla dzieci. Pamiętaj, że odpowiednie zabezpieczenia przed dziećmi gwarantują odpowiednie bezpieczeństwo, komfort i bezcenny spokój w trakcie spędzania wakacji z dziećmi

 • Przemyślany dobór roślin – podczas tworzenia aranżacji ogrodu musimy zrezygnować z roślin trujących oraz kolczastych. Nie sprawdzą się kaktusy, wilczomiecze, miłki wiosenne, naparstnice purpurowe, aukuby japońskie. Oczywiście przykładów kwiatów, krzewów i drzew tego typu jest więcej. Jeśli masz wątpliwości, które wybrać, by były bezpieczne dla dziecka – porozmawiaj z ekspertem w kwiaciarni albo sklepie ogrodniczym lub poszukaj informacji w sieci. Aby podczas zabaw w ogrodzie, nasze rośliny nie uległy zniszczeniu, bezpiecznym rozwiązaniem będzie posadzenie ich w betonowych donicach lub gazonach, zamiast bezpośrednio na trawniku. 
 • Oczka wodne i baseny powinny być dobrze ogrodzone, a wokół warto je obudować chropowatą posadzką, na której dziecko się nie poślizgnie. Jeśli chodzi o płyty tarasowe odpowiednie do ulokowania w pobliżu obiektów wodnych to sprawdzą się np. płyty Bradstone Travero. Zabezpieczenie oczka wodnego przed dziećmi stworzysz natomiast umiejscawiając na wierzchu dedykowaną, metalową siatkę. Jeśli jednak obawiasz się o swoje pociechy, alternatywnym rozwiązaniem będzie np. skonstruowanie kamiennego wodospadu albo ścianki z wodą. Inspiracji w sieci jest całkiem sporo, a do ich budowy możesz z powodzeniem wykorzystać np. dekoracyjne, naturalne kamienie Bradstone Milldale. 
 • W swoim ogrodzie masz warzywnik, zielnik albo sad owocowy? W takim razie zalecamy, aby ochronić je przed zniszczeniem poprzez odpowiednie zabezpieczenia przed dziećmi. Sprawdzą się np. palisady Nordic Martime, które prezentują się naturalnie, więc z pewnością nie będą ujmą w estetyce Twojego ogrodu. Jeśli potrzebujesz wyższych konstrukcji, możesz np. na obrzeżach warzywnika zastosować kaskadę z gazonów.
 • Plac zabaw warto ulokować w takim miejscu, aby mieć na niego cały czas widok, z okna domu lub np. siedząc na tarasie. W tym celu należy zadbać, aby ogrodzenie tarasu nie było zbyt wysokie – powinniśmy widzieć bawiące się dzieci nawet z pozycji siedzącej! 
 • Ogrodzenie – przy małych dzieciach wybierzmy wariant pełny, aby mieć pewność, że dziecko nie przeciśnie się przez szczebelki. Jak zrobić ogrodzenie? Sprawdzi się np. system ogrodzeniowy Bradstone Argento, który wkomponuje się w każdą aranżację przydomowego ogrodu i styl budynku. Zawsze pilnujmy też, aby brama wjazdowa była zamknięta – dobrym rozwiązaniem będzie automatyczne zamykanie. Ogrodzić możemy również poszczególne strefy naszego ogrodu, np. teren grillowy czy wybieg dla psa, co zwiększy poziom bezpieczeństwa. 

Czym wyłożyć taras?

Wybór nawierzchni przy projektowaniu ogrodu dla dzieci jest kluczowy. Odpowiada bowiem nie tylko za estetykę, ale i bezpieczeństwo w trakcie przemieszczania się, a jak wiemy, dzieci w ogrodzie uwielbiają szaleć, biegać i skakać. Polecamy przed stworzeniem nawierzchni tarasowej dokładnie zapoznać się z materiałem budowlanym i jego cechami fizycznymi. Zatem czym wyłożyć taras? Warto wybrać wariant, który spełni następujące wymagania!

semmelrock-sottile-deco-kolor-credo.jpg

Trwałość i odporność na zniszczenia

Zabawy w ogrodzie często przenoszą się na taras – dzieci jeżdżą na rowerze, deskorolce, rolkach czy odbijają piłkę, więc dość intensywnie narażają podłogę na tarasie, co może doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych. W związku z tym wybierzmy płyty podjazdowe odporne na uszkodzenia mechaniczne. Propozycji w ofercie Semmelrock jest sporo, a jedna z piękniejszych i najchętniej wybieranych przez klientów to płyty tarasowe Mayesto – gładkie, wielkoformatowe i przede wszystkim solidne!

Właściwości antypoślizgowe

Te są niezbędne w obszarach, gdzie znajdują się zbiorniki wodne – np. baseny, oczka wodne, stawy, fontanny, strumyki czy wodospady. Niemniej nawet kiedy nie posiadamy basenu, płyty o właściwościach antypoślizgowych zapewnią naszym pociechom bezpieczne zabawy np. po deszczu, myciu tarasu czy po prostu gdy coś się wyleje. Czym wyłożyć taras, by ten spełnił swoją funkcję bezpieczeństwa i nie powodował ślizgania się? Można wybrać np. płyty tarasowe Nordic Martime w skandynawskim stylu, o strukturalnej powierzchni.

Łatwość w pielęgnacji

Czyszczenie tarasu nie powinno być czasochłonne i uporczywe, dlatego warto postawić na płyty tarasowe, które nie będą wymagające w utrzymaniu ich w czystości. Jest to szczególnie ważne, jeśli np. dzieci w ogrodzie i na tarasie lubią wykonywać prace plastyczne, bawić się piaskiem lub gdy stworzysz wspomnianą przez nas kuchnię błotną nieopodal tarasu. Przykładem nawierzchni, która będzie prosta w pielęgnacji, a dzięki swojemu rysunkowi zabrudzenia nie będą nadmiernie widoczne są płyty tarasowe Asti Colori.

5 pomysłów na kreatywne zabawy w ogrodzie

Dla malucha czas spędzony w ogrodzie może być niezapomnianym przeżyciem. Zabawa w ogrodzie to samo zdrowie – aktywność na świeżym powietrzu pobudza kreatywność i rozwój sensoryczny dziecka. Jak kreatywnie spędzić wakacje z dziećmi w ogrodzie? Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie na wakacje z dzieckiem, lecz spędźcie wspaniały czas na miejscu we własnym ogródku! Jak dobrze zorganizować taki czas? Prezentujemy listę naszych ulubionych zabaw!

1. Zabawy w piasku

Zacznijmy od propozycji, która szczególnie przypadnie do gustu najmłodszym – piaskownicy. Warto bowiem wiedzieć, że zabawy w piasku to nie tylko przyjemna rozrywka, ale też sposób na kształtowanie dziecięcej wyobraźni, pobudzanie kreatywności czy terapię sensoryczną. Nie macie piaskownicy w ogrodzie? Można niedrogim kosztem i niewielkim nakładem sił takową zbudować! Wystarczy w wyznaczonym miejscu stworzyć pożądany kształt z obrzeży albo palisad i wypełnić go piaskiem. Do zabaw przydadzą Wam się foremki, wiaderka, grabki, łopatki i inne akcesoria. Możecie bawić się w lodziarnię, firmę budowlaną czy sklep. Jeśli do zabawy w ogrodzie zaprosicie gości – np. dzieci z sąsiedztwa czy kuzynostwo, maluchy będą uczyły się współpracy i jeszcze bardziej stymulowały swoją kreatywność!

2. Tor przeszkód

To propozycja zabawy, która wszechstronnie wpłynie na rozwój dziecka – zmusza do myślenia, aby znaleźć jak najłatwiejszą metodę pokonania toru, wymaga wysiłku fizycznego, a dodatkowo uczy zdrowej rywalizacji. Jak zrobić taki plac zabaw dla dzieci? Ogranicza Cię wyłącznie wyobraźnia! Dostosuj przydomowy plac zabaw do wieku dzieci, ale i skorzystaj z materiałów, które masz do dyspozycji! Nasze propozycje to np.:

 • rozłożone opony pomiędzy którymi dzieci będą przeskakiwać;
 • stworzona pajęczyna z taśm zawieszonych między drzewami, przez którą dzieciaki muszą się przedrzeć;
 • piłka do skakania, którą mają się przemieścić z punktu A do punktu B;
 • rozwiązanie zagadki logicznej (np. policzenie kamyków);
 • tunel zrobiony z krzeseł i koca;
 • chodzenie “po linie” wykonanej z palisad (np. palisada Sven świetnie się tu sprawdzi).

3. Mały ogrodnik

To zabawa w ogrodzie z elementami edukacji. Czas spędzony na świeżym powietrzu może być bardzo produktywny! Stwórz miejsce, w którym razem z dzieckiem będziecie uprawiać swoje roślinki. Możesz np. stworzyć dużą drewnianą skrzynię na nogach ze starych desek albo po prostu wygospodarować kawałek ziemi. Ważne jest, by dziecko wiedziało, gdzie jest jego przestrzeń (dzięki temu unikniesz ryzyka, że zniszczy Twoje uprawy). Polecamy w takiej sytuacji zastosować np. obrzeże palisadowe. Przygotujcie łopatki, grabki, rękawice, konewki i roślinki, które chcecie posiać lub posadzić. W międzyczasie przemycaj dziecku treści edukacyjne – m.in. o roli roślin w życiu człowieka czy o roślinach miododajnych. Zobaczysz, jak wiele radości dostarczą Wam postępy we wzroście roślinek czy pierwsze zebrane plony!

4. Garden party

Każda okazja jest dobra do świętowania – wakacje z dziećmi również! Urządźcie sobie przyjęcie – tylko dla siebie albo zaproście gości. Nie musisz przygotowywać skomplikowanych dań, ale możecie przyrządzić coś razem z dzieckiem. Co w menu? Polecamy np. muffiny czekoladowe, lody arbuzowe (patyczki do lodów wbite w arbuza), kanapeczki, galaretki czy lemoniady. Pamiętajcie o dekoracjach – te także warto wykonać samodzielnie, np. z bibuły, papieru i sznurków albo w klimacie EKO, wykorzystując wyłącznie materiały, które miały zostać wyrzucone! Zapraszacie gości? Niech dzieci samodzielnie wykonają zaproszenia! W trakcie imprezy nie może zabraknąć dobrej muzyki, ale też zabaw. Jakich? Niech to będą przebieranki, zgadywanki, plecenie wianków, wyścigi statków po basenie, bańki mydlane, kalambury albo zabawy w teatr.

Czym wyłożyć taras?

5. Poszukiwanie skarbu

Dzieci w ogrodzie mogą przeżywać najróżniejsze przeszkody! Pobawcie się w poszukiwaczy skarbów, którzy dotarli na magiczną wyspę. By do niego dotrzeć muszą rozpracować mapę – znaleźć punkty orientacyjne, rozwiązać zagadki, odpowiedzieć na pytania i przede wszystkim nie stracić czujności! Takie zabawy w ogrodzie niesamowicie pobudzają kreatywność.. nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Musisz przygotować skarb – mogą to być zabawki, słodkości albo np. bilety do parku rozrywki, kina czy na basen. Ukryj skarb w niewidocznym miejscu, a następnie sporządź mapę, która doprowadzi poszukiwaczy do niego, ale w nieoczywisty sposób! Im więcej atrakcji po drodze, tym więcej czasu zajmie zabawa. Opiekunowie mogą brać w niej udział, dawać wskazówki albo biernie obserwować z boku popijając kawę na tarasie. 

Kreatywne i bezpieczne wakacje z dziećmi w ogrodzie.  Podsumowanie

Nie masz pomysłu, gdzie pojechać z dzieckiem na wakacje? Lato w ogrodzie również może być dla malucha niezapomnianym przeżyciem, jeśli rodzic odpowiednio się zaangażuje. Pamiętaj, aby zaprojektować ogród dla dziecka tak, aby był bezpieczny i przytulny. Kluczem do udanej zabawy w ogrodzie są nie tylko kreatywne zajęcia, ale również odpowiednio dobrane elementy architektury – ścieżki, podjazdy czy ogrodzenia. Te powinny tworzyć piękną aranżację ogrodu, ale jednocześnie być niesamowicie funkcjonalne i bezpieczne dla każdego, a w szczególności dla najmłodszych.

Warto zainwestować w dobrze zaprojektowany przydomowy plac zabaw – Twoje dzieci w ogrodzie przeżyją niezapomniane chwile. Udzieliliśmy wskazówek, jak zrobić plac zabaw dla dzieci w ogrodzie oraz jakie zabawy powinny zaangażować maluchy, jednocześnie rozwijając u nich wyobraźnię i zachęcając do aktywności. Teraz pora na działania – spędź wakacje z dziećmi w ogrodzie tak, aby każde z Was czerpało mnóstwo radości! 

Jeżeli jesteście ciekawi opinii na temat produktów marki Semmelrock to zapraszamy do rozmowy z naszymi partnerami handlowymi, których znajdziecie na podstronie – gdzie kupić. Z opiniami n/t marki Semmelrock możecie się również zapoznać na podstronie opinie.

Produkty

Jakie kategorie produktów u nas znajdziecie? kostka brukowa, płyty /płytki tarasowe, płyty elewacyjne / dekoracyjne, ścieżki ogrodowe, kostka betonowa, tarasy, palisady, obrzeża, stopnie, schody, ogrodzenia, krawężniki, murki

Sprawdź czy znajdziesz nasze obiekty referencyjne w swoim mieście?

Radom, Kraków, Tarnów, Legnica, Jelenia Góra, Krosno, Opole, Swornegacie, Zakopane, Pszczyna, Kłodzko, Suwałki, Komorów,  Leszno, Istebna, Polkowice, Ząbki, Głogów, Gliwice,  Zielona Góra, Olszyna, Lubin, Ostrzeszów, Radom, Nysa, Jelenia Góra, Olsztyn, Koszalin, Opole, Lębork, Tarnów, Przemyśl, Słupsk, Płock, Poznań, Janów, Namysłów, Wejherowo, Brzeg, Koszalin, Konin, Gdynia, Łódź, Żyrardów, Sosnowiec, Warszawa, Chełm, Krosno, Cieszyn, Świdnica, Mikołów, Poznań, Mińsk Mazowiecki, Rzeszów, Sopot, Lublin, Szczecin, Katowice, Gorzów Wielkopolski, Toruń,  Białystok, Prószków, Kielce, Głogów, Polkowice, Zgorzelec, Żary, Ostrów Wielkopolski, Rybnik, Zgierz, Gdańsk, Nowy Sącz, Sandomierz, Brusy, Mielec, Siedlce, Olsztyn, Charzykowy, Gniezno, Bydgoszcz, Piła, Leszno, Kalisz, Bogatynia, Wrocław.

W jakich województwach możesz znaleźć nasze produkty?

Mazowieckie, pomorskie, małopolskie, śląskie, łódzkie, opolskie, dolnośląskie, lubelskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubuskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Pełną listę dystrybutorów znajdziesz na podstronie gdzie kupić.