ARTE Segmentbogenpflaster
Na przestrzeni ostatnich 30 lat trendy architektoniczne w Polsce zmieniły się nie do poznania. Obecnie inwestorzy, architekci oraz sami budowniczy prześcigają się w innowacjach i coraz to nowszych sposobach na efektowne i efektywne wznoszenie konstrukcji. Tarasy, podjazdy, ścieżki oraz inne powierzchnie płaskie nie są tu wyjątkiem. Mimo to gdy wybieramy materiały do budowy wspomnianych elementów architektury, najczęściej kierujemy się wyglądem, a dopiero w drugiej kolejności względami praktycznymi. Podpowiadamy więc, jak właściwie dobrać materiał do nawierzchni i budować nie tylko pięknie, ale i praktycznie.

Wśród najpowszechniej stosowanych materiałów występuje uniwersalna kostka brukowa i modne płyty tarasowe. Oba materiały sprawdzają się na innych nawierzchniach, dlatego dobrze poznać ich właściwości, by stworzyć estetyczną i trwałą przestrzeń użytkową.

Kostka brukowa – uniwersalny i wytrzymały materiał

Kostka brukowa swoją uniwersalność zawdzięcza temu, że po uprzednim przygotowaniu powierzchni bardzo łatwo się ją układa. Gdy zaplanujesz już aranżację przestrzeni na zewnątrz domu, kostkę da się ułożyć w praktycznie dowolny kształt. Nic dziwnego, że bruk stosuje się w budownictwie od setek lat! Dawniej do jego produkcji używano nawet kamieni polnych (tzw. „kocie łby”), zaś obecnie produkuje się go z wysokiej jakości betonu wibroprasowanego, naturalnego granitu lub klinkieru.

Zasadnicze pytanie brzmi jednak: kiedy i gdzie układać kostkę brukową? Odpowiedź jest prosta – wszędzie tam, gdzie przewidziane jest obciążenie ruchem kołowym, ale gdzie nie są nam też obojętne walory estetyczne. Odpowiednio ułożona nawierzchnia z łatwością zniesie np. wieloletni ruch samochodowy – doskonale nadaje się więc do aranżacji podjazdu i ścieżki prowadzącej z garażu do ogrodu lub domu. Kostka brukowa jest więc materiałem o dość wszechstronnym zastosowaniu – można z niej układać:

  • drogi osiedlowe,
  • podjazdy,
  • chodniki,
  • tarasy,
  • ścieżki.

Kostka brukowa nie musi przy tym wyglądać, jak materiały znane z chodników wielkich miast. Przykładem jest chociażby kostka Arte, która swoim designem nadaje powierzchni staromiejski charakter, a komfortem użytkowania nie odbiega od najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku.

Płyty tarasowe – ozdoba ogrodu na lata

Wypoczynek z rodziną i znajomymi w weekend, kolacja na zewnątrz w letni wieczór – podobne rozrywki zapewnia posiadanie tarasu. Dawniej budowano je z drewna bądź betonu wykończonego gresem, ale wraz z rosnącymi wymaganiami klientów, trendy się zmieniają. Obecnie ostatnim krzykiem mody są wysokiej jakości płyty tarasowe. To ozdobny materiał wykończeniowy zaprojektowany specjalnie z myślą o tej części posesji. Charakteryzują się łatwym montażem (przygotowanie gruntu nie jest tak skomplikowane jak w przypadku np. nawierzchni z kostki brukowej, przy której wymagane jest specjalne utwardzenie gruntu) i mnogością ozdobnych wykończeń. Niestety, ten materiał ma jedną poważną wadę – jest nią wytrzymałość.

O ile same płyty bez trudu poradzą sobie z tańczącymi czy skaczącymi domownikami (często wykorzystuje się je np. do otoczenia basenu), o tyle z racji swojego dużego rozmiaru i grubości samej płyty są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne i obciążenia. Dlatego też nie zastosujesz ich do wykonania konstrukcji ozdobnego podjazdu przed domem. Do tego celu lepiej nada się materiał przeznaczony do takich zadań – np. wspomniana wcześniej kostka brukowa.

Niektóre z kolekcji płyt tarasowych występują też z dedykowanymi stopniami schodowymi. Jeżeli więc powierzchnia, którą dysponujesz w ogrodzie, posiada wiele spadków, skorzystaj na przykład z płyt tarasowych sytemu Bradstone Travero.

Podsumowując, kostka brukowa sprawdzi się w tych obszarach, które znoszą duże obciążenie, a więc na podjazdach i ścieżkach prowadzących do garażu. Estetyczne wykonanie nowoczesnej kostki brukowej sprawia jednak, że z powodzeniem stworzysz też dzięki niej stylowy taras. Płyty tarasowe są zaś materiałem stworzonym specjalnie na potrzeby aranżacji tarasu, lecz równie dobrze mogą stać się ozdobą schodów.

Jeżeli jesteście ciekawi opinii na temat produktów marki Semmelrock to zapraszamy do rozmowy z naszymi partnerami handlowymi, których znajdziecie na podstronie – gdzie kupić. Z opiniami n/t marki Semmelrock możecie się również zapoznać na podstronie opinie.

Produkty

Jakie kategorie produktów u nas znajdziecie? kostka brukowa, płyty /płytki tarasowe, płyty elewacyjne / dekoracyjne, ścieżki ogrodowe, kostka betonowa, tarasy, palisady, obrzeża, stopnie, schody, ogrodzenia, krawężniki, murki

Sprawdź czy znajdziesz nasze obiekty referencyjne w swoim mieście?

Radom, Kraków, Tarnów, Legnica, Jelenia Góra, Krosno, Opole, Swornegacie, Zakopane, Pszczyna, Kłodzko, Suwałki, Komorów,  Leszno, Istebna, Polkowice, Ząbki, Głogów, Gliwice,  Zielona Góra, Olszyna, Lubin, Ostrzeszów, Radom, Nysa, Jelenia Góra, Olsztyn, Koszalin, Opole, Lębork, Tarnów, Przemyśl, Słupsk, Płock, Poznań, Janów, Namysłów, Wejherowo, Brzeg, Koszalin, Konin, Gdynia, Łódź, Żyrardów, Sosnowiec, Warszawa, Chełm, Krosno, Cieszyn, Świdnica, Mikołów, Poznań, Mińsk Mazowiecki, Rzeszów, Sopot, Lublin, Szczecin, Katowice, Gorzów Wielkopolski, Toruń,  Białystok, Prószków, Kielce, Głogów, Polkowice, Zgorzelec, Żary, Ostrów Wielkopolski, Rybnik, Zgierz, Gdańsk, Nowy Sącz, Sandomierz, Brusy, Mielec, Siedlce, Olsztyn, Charzykowy, Gniezno, Bydgoszcz, Piła, Leszno, Kalisz, Bogatynia, Wrocław.

W jakich województwach możesz znaleźć nasze produkty?

Mazowieckie, pomorskie, małopolskie, śląskie, łódzkie, opolskie, dolnośląskie, lubelskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubuskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Pełną listę dystrybutorów znajdziesz na podstronie gdzie kupić.