Przyszedł czas na zmianę ogrodzenia otaczającego twoją posesję, zastanawiasz się zatem, jakie rozwiązanie będzie pasowało do architektury domu oraz charakteru jego otoczenia. Jednym z najlepszych, najszybszych i najbardziej efektownych rozwiązań będzie ogrodzenie systemowe.

Ogrodzenie systemowe jest rozwiązaniem, które polega na instalacji gotowych paneli zakupionych bezpośrednio u producenta lub w sklepie z artykułami budowlanymi. Najbardziej podstawowe systemy stanowią zestaw elementów aluminiowych lub stalowych. Bardziej zaawansowane składają się często z betonowych bloków przypominających bloki skalne lub imitujących styl industrialny. Montaż takiego systemu sprowadza się do osadzenia słupków na betonowych fundamentach. Słupki (nas najbardziej interesują betonowe) łączy się następnie gotowymi modułami. Ostatnim etapem po stwardnieniu fundamentów jest zwykle montaż furtek i bram.

Z umiarem i klasą – systemy Semmelrock

Właściciele domów jednorodzinnych oraz firm coraz chętniej decydują się na ogrodzenia łupane, gdzie zarówno podmurówka, jak i słupki wykonane są z betonu. Bloki tego typu imitują często naturalny kamień lub nawiązują do modnego ostatnio stylu industrialnego. Przęsła mogą być natomiast metalowe, drewniane lub wykonane z tworzywa sztucznego. Domeną systemów jest jeden, konsekwentny styl, któremu są podporządkowane. Oznacza to, że wszystkie wchodzące w jego skład elementy powinny ze sobą współgrać pod względem designu, konwencji oraz kolorystyki. Wybierając ogrodzenie systemowe, przede wszystkim należy zwrócić uwagę, czy nie będzie się ono „gryźć” z charakterem, w jakim utrzymany jest nasz ogród i dom. Ogromne znaczenie ma również jakość produktu, po który sięgamy. Jeżeli skorzystamy z oferty producenta zapewniającego materiały najwyższej jakości, zyskamy pewność, że ogrodzenie będzie nam służyło przez długie lata, nie tracąc na atrakcyjności i zachowując świeżość.

Domy utrzymane klasycznym stylu wiele zyskają, jeżeli otoczymy je systemem nawiązującym swoim stylem do naturalnych materiałów skalnych. W tym charakterze utrzymany jest system Sonnblick, którego łupane elementy nadadzą każdej posesji ponadczasowego sznytu. System jest dostępny w pięciu stonowanych kolorach, m.in. kwarcu piaskowego, szarego granitu, oraz granitowego melanżu. Z elementów Sonnblick skorzystamy również, jeżeli zamierzamy zaaranżować małą architekturę na terenie naszej posesji. Oprócz samego ogrodzenia zbudujemy z nich gustowne budynki rekreacyjne, ozdobne klomby czy wewnątrzogrodowe murki.

Ogrodzenie systemowe cechuje się hydrofobizacją, czyli obniżoną tendencją do wchłaniania wody, dzięki czemu na powierzchni betonu nie pojawiają się wykwity wapienne. Sonnblick odporny jest na mróz.

W podobnym charakterze utrzymany jest system murków Brastone Travero. Stanowi on doskonałe uzupełnienie oferty płyt i stopni z tej samej linii. Warto zainwestować w taki komplet. Zachowując jednolity styl aranżacji naszej posesji, zapewnimy jej wysmakowany, ekskluzywny wygląd. W ramach rodziny produktów Travero dostępnych jest wiele elementów, dzięki którym nie tylko postawimy piękne ogrodzenie, ale też ozdobne murki, klomby, kwietniki itd. Granicą jest jedynie nasza wyobraźnia (oraz możliwości techniczne). Strukturalna powierzchnia systemów Travero, tak jak w przypadku Sonnblick, zainspirowana została naturalnym kamieniem. Powierzchnia betonu zawiera dodatki ściśle wyselekcjonowanych piasków kwarcowych. System odporny jest na mróz, jednak cechuje się wrażliwością na sól.

Trzecim rekomendowanym przez nas systemem jest Broadstone Argento. Jego strukturalna powierzchnia, tak jak w przypadku poprzednich modeli, nawiązuje do naturalnego kamienia. Argento ujmuje swoją dyskretną elegancją i spokojnymi barwami, dzięki którym nasze ogrodzenie idealnie będzie współgrało z charakterem domu. To jednak nie wszystko. W ramach tego systemu oferujemy bogactwo elementów, dzięki któremu kreowanie ponadczasowych aranżacji na terenie naszej posesji stanie się prawdziwą przygodą. Powierzchnia systemu Argento wzbogacona została wyselekcjonowanymi piaskami kwarcowymi. Tak jak Travero jest on odporny na mróz, jednak wykazuje się wrażliwością na szkodliwe działanie soli. Zaleca się ostrożne posypywanie ścieżek na terenie naszej posesji w czasie zimy.

Dlaczego Semmerlock?

Nasze produkty wyróżniają się pod względem innowacyjności, nowoczesnego designu i funkcjonalności. Połączenie tych sfer to główna filozofia przyświecająca nam w procesie projektowania i tworzenia naszych produktów. Nie inaczej jest w przypadku ogrodzeń systemowych. Warto jednak wiedzieć, że jakość i styl nie wystarczą, jeżeli właściciel posesji nie będzie miał pomysłu na aranżację jej elementów. Pamiętajmy, że ogrodzenie stanowi wizytówkę naszego domu oraz firmy. Jest to powód, dla którego przed decyzją o zakupie konkretnego modelu, należy zastanowić się, czy pasuje on do architektury naszego domu oraz stylu, w jakim utrzymany jest ogród.

Jeżeli jesteście ciekawi opinii na temat produktów marki Semmelrock to zapraszamy do rozmowy z naszymi partnerami handlowymi, których znajdziecie na podstronie – gdzie kupić. Z opiniami n/t marki Semmelrock możecie się również zapoznać na podstronie opinie.

Produkty

Jakie kategorie produktów u nas znajdziecie? kostka brukowa, płyty /płytki tarasowe, płyty elewacyjne / dekoracyjne, ścieżki ogrodowe, kostka betonowa, tarasy, palisady, obrzeża, stopnie, schody, ogrodzenia, krawężniki, murki

Sprawdź czy znajdziesz nasze obiekty referencyjne w swoim mieście?

Radom, Kraków, Tarnów, Legnica, Jelenia Góra, Krosno, Opole, Swornegacie, Zakopane, Pszczyna, Kłodzko, Suwałki, Komorów,  Leszno, Istebna, Polkowice, Ząbki, Głogów, Gliwice,  Zielona Góra, Olszyna, Lubin, Ostrzeszów, Radom, Nysa, Jelenia Góra, Olsztyn, Koszalin, Opole, Lębork, Tarnów, Przemyśl, Słupsk, Płock, Poznań, Janów, Namysłów, Wejherowo, Brzeg, Koszalin, Konin, Gdynia, Łódź, Żyrardów, Sosnowiec, Warszawa, Chełm, Krosno, Cieszyn, Świdnica, Mikołów, Poznań, Mińsk Mazowiecki, Rzeszów, Sopot, Lublin, Szczecin, Katowice, Gorzów Wielkopolski, Toruń,  Białystok, Prószków, Kielce, Głogów, Polkowice, Zgorzelec, Żary, Ostrów Wielkopolski, Rybnik, Zgierz, Gdańsk, Nowy Sącz, Sandomierz, Brusy, Mielec, Siedlce, Olsztyn, Charzykowy, Gniezno, Bydgoszcz, Piła, Leszno, Kalisz, Bogatynia, Wrocław.

W jakich województwach możesz znaleźć nasze produkty?

Mazowieckie, pomorskie, małopolskie, śląskie, łódzkie, opolskie, dolnośląskie, lubelskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubuskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Pełną listę dystrybutorów znajdziesz na podstronie gdzie kupić.