Utrzymany w rustykalnym stylu, wyłożony drewnem taras to marzenie niejednego właściciela domku jednorodzinnego. Drewno nadaje każdej przestrzeni ciepła, „swojskości” i ponadczasowości. Problem jednak w tym, że jest to materiał wymagający specjalnego traktowania, który nie w każdych warunkach jest w stanie utrzymać swój pierwotny wygląd. O wiele trwalsze są płyty tarasowe drewnopodobne wykonane z betonu. 

Purysta, który nie uznaje żadnych imitacji, może się w tej chwili skrzywić. „No bo kto to widział, na własnym tarasie używać materiałów udających coś, czym nie są? Przecież to szczyt złego smaku!”. Otóż nieprawda! Płyty betonowe na taras potrafią dziś do złudzenia przypominać wiele innych materiałów – w tym drewno.

Płyty betonowe na taras o uroku drewna

Wykonane z barwionego betonu drewnopodobne płyty tarasowe to doskonały pomysł na nasze środkowoeuropejskie warunki meteorologiczne. Z jednej strony posiadają one wszelkie zalety materiału, który imitują, a więc zobaczymy na ich powierzchni sęki, słoje i pęknięcia typowe dla drewnianych desek, a z drugiej będą wytrzymałe jak beton. Nowoczesne modele nie tylko utrzymają nieświadomego gościa w przekonaniu, że stąpa po prawdziwym drewnie, ale również skłonią go do pytania: „Jak Ty to robisz, że utrzymujesz ten taras w takim stanie? Jakich środków używasz?”. Teraz proszę wyobrazić sobie jego minę, kiedy dowie się, że właśnie stoi na betonie. Co więcej, pod względem estetyki, płyty doskonale zgrywają się z ogrodowymi żywopłotami, drzewami, trawą i kwiatami. Rustykalny klimat sprawia, że czujemy się bliżej natury, co z kolei sprzyja relaksowi nie tylko w długie wiosenne i letnie popołudnia.

Więcej o płytach tarasowych (nie tylko drewnianych) przeczytasz tutaj:

Jak dobrać płyty tarasowe?

Płyty o fakturze drewna w ogrodzie

Betonowe płyty imitujące drewno mogą nam posłużyć również na terenie ogrodu. Nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy ułożyli z nich schody na ganek, chodnik, donicę ogrodową, rabatę kwiatową itd. Możemy wyłożyć nimi altankę z grillem lub niewielki placyk!

Zalety płyt betonowych

Płyty betonowe o wyglądzie i fakturze drewna pod względem estetyki posiadają wszelkie zalety naturalnego materiału, będąc jednocześnie zupełnie pozbawionymi jego wad! Niestraszne im będą zatem charakterystyczne dla naszego klimatu częste zmiany pogody, solidne deszcze, śnieżne zaspy, trzaskający mróz, czy z drugiej strony upały, na których brak ostatnimi czasy nie możemy narzekać. Beton jest również odporny na zniszczenia będące konsekwencją działalności szkodników, grzybów i mchów. Co więcej, nie jest on tak bardzo narażony na uszkodzenia natury mechanicznej.

Płyty betonowe doskonale odwzorowują fakturę drewna. Mogą mieć nieregularne krawędzie, a nawet szczeliny lub pozorne otarcia, dzięki czemu sprawiają wrażenie, jakby były wystawione na długotrwałe działanie wiatru i piasku. Mają również kolorystykę typową dla drewna. Na rynku dostępne są modele o wielu odcieniach brązu, a nawet szarości charakterystycznej dla spatynowanego drewna. Jak wielu z naszych czytelników słyszało o betonowych płytach imitujących drewniane podkłady kolejowe? Tymczasem takie modele również dostępne są na rynku. Producenci dbają o to, by jak najwierniej oddać charakter materiału źródłowego. Otrzymujemy zatem płyty z widocznymi śladami po zardzewiałych gwoździach, plamach kreozotu i długiej eksploatacji. Idealny wybór dla miłośnika kolei, który chciałby poczuć ten niepowtarzalny klimat w obrębie swojej posesji. Doskonałym pomysłem będzie ułożenie ścieżki na wzór starego torowiska.

Przemyślana aranżacja płyt tarasowych drewnopodobnych

Jest jednak kwestia, o której należy pamiętać, zanim sięgnie się po płyty tarasowe drewnopodobne. Mowa o konsekwencji. Postarzane drewno nie wygląda najlepiej w towarzystwie nowoczesnej architektury o industrialnym charakterze. Nawet eklektyzm powinien funkcjonować w ramach „dobrego smaku”. Przed odwiedzinami w sklepie z płytkami warto zrobić solidny internetowy research i przeczytać kilka artykułów na temat aranżowania przestrzeni przydomowej. Można również udać się po radę do architekta, który na pewno będzie wiedział, czy beton imitujący drewno to najlepszy pomysł.

Nie trzeba szukać daleko, nasza strona pełna jest eksperckich tekstów. Chcesz wiedzieć, jakie płyty wybrać na taras? Zapraszamy do lektury naszego poradnika Jakie płyty tarasowe wybrać? Nowoczesne płytki tarasowe.

Czasem płyty nie są najlepszym pomysłem, a zamiast nich z powodzeniem zastosować możemy starą dobrą kostkę brukową. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Do jakich nawierzchni najlepsza będzie kostka brukowa, a kiedy zastosować płyty tarasowe?

Do dzieła!

Jeżeli jesteście ciekawi opinii na temat produktów marki Semmelrock to zapraszamy do rozmowy z naszymi partnerami handlowymi, których znajdziecie na podstronie – gdzie kupić. Z opiniami n/t marki Semmelrock możecie się również zapoznać na podstronie opinie.

Produkty

Jakie kategorie produktów u nas znajdziecie? kostka brukowa, płyty /płytki tarasowe, płyty elewacyjne / dekoracyjne, ścieżki ogrodowe, kostka betonowa, tarasy, palisady, obrzeża, stopnie, schody, ogrodzenia, krawężniki, murki

Sprawdź czy znajdziesz nasze obiekty referencyjne w swoim mieście?

Radom, Kraków, Tarnów, Legnica, Jelenia Góra, Krosno, Opole, Swornegacie, Zakopane, Pszczyna, Kłodzko, Suwałki, Komorów,  Leszno, Istebna, Polkowice, Ząbki, Głogów, Gliwice,  Zielona Góra, Olszyna, Lubin, Ostrzeszów, Radom, Nysa, Jelenia Góra, Olsztyn, Koszalin, Opole, Lębork, Tarnów, Przemyśl, Słupsk, Płock, Poznań, Janów, Namysłów, Wejherowo, Brzeg, Koszalin, Konin, Gdynia, Łódź, Żyrardów, Sosnowiec, Warszawa, Chełm, Krosno, Cieszyn, Świdnica, Mikołów, Poznań, Mińsk Mazowiecki, Rzeszów, Sopot, Lublin, Szczecin, Katowice, Gorzów Wielkopolski, Toruń,  Białystok, Prószków, Kielce, Głogów, Polkowice, Zgorzelec, Żary, Ostrów Wielkopolski, Rybnik, Zgierz, Gdańsk, Nowy Sącz, Sandomierz, Brusy, Mielec, Siedlce, Olsztyn, Charzykowy, Gniezno, Bydgoszcz, Piła, Leszno, Kalisz, Bogatynia, Wrocław.

W jakich województwach możesz znaleźć nasze produkty?

Mazowieckie, pomorskie, małopolskie, śląskie, łódzkie, opolskie, dolnośląskie, lubelskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubuskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Pełną listę dystrybutorów znajdziesz na podstronie gdzie kupić.