Jak urządzić ogród chiński

Jak urządzić ogród chiński? Zasady feng shui w ogrodzie

Jak feng shui odnosi się do aranżacji przestrzeni? Według tej chińskiej filozofii, wnętrze powinno być zaprojektowane tak, aby zachować równowagę pomiędzy człowiekiem a jego otoczeniem.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
aranżacja balkonu w bloku

Jak urządzić balkon marzeń? Metamorfoza balkonu w 5 prostych krokach.

Niezależnie od tego czy mamy mały balkon, czy duży taras – w prosty sposób możemy zmienić go w naszą oazę relaksu i odpoczynku. Styl, w jakim wykonamy nasz balkon, zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
aranżacja balkonu w bloku

Jak urządzić balkon marzeń? Metamorfoza balkonu w 5 prostych krokach.

Niezależnie od tego czy mamy mały balkon, czy duży taras – w prosty sposób możemy zmienić go w naszą oazę relaksu i odpoczynku. Styl, w jakim wykonamy nasz balkon, zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Gdzie na wakacje z dzieckiem?

Jak bezpiecznie i kreatywnie spędzić wakacje z dziećmi w ogrodzie?

Nie masz pomysłu, gdzie pojechać na wakacje z dzieckiem? A może wczasy już za Wami i teraz szukasz alternatywnych sposobów na zagospodarowanie czasu? Zagraniczne wyjazdy i morskie fale wcale nie są niezbędne, aby dziecko spędziło kreatywnie wakacje.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
ścieżka w ogrodzie

Jak urządzić ogród? 5 kroków do pięknego ogrodu

Zastanawiasz się, jak urządzić ogród przed wejściem do domu? W tym artykule podpowiadamy, jak zagospodarować ogród przed domem w 5 krokach. Kluczem jest spójność poszczególnych elementów – proces aranżacji powinien być przemyślany i odpowiednio dopracowany.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Szlachetna kostka brukowa Pavimo kolor marrone

Impregnaty kostki brukowej — jak się przygotować i czym impregnować kostkę brukową?

 

Kostka brukowa powinna być użyteczna, a przy tym stanowić wizytówkę całej posesji. Choć bruk jest rozwiązaniem trwałym, pozostawiony samemu sobie (i działaniu natury), w końcu straci swój urok. Dlatego co jakiś czas należy go odświeżyć i zabezpieczyć przed szybkim niszczeniem.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Lordio ogrodzenie nowoczesne kolor verti

Murki ogrodzeniowe — poznaj ciekawy sposób na nowoczesne ogrodzenie

Kiedy zaczniesz zastanawiać się nad nowym ogrodzeniem, zwróć uwagę na posesje sąsiadujące z Twoją i sprawdź, co w tym zakresie ma Ci do zaoferowanie Semmelrock. Bez wątpienia odkryjesz cały świat inspiracji, przy okazji upewniając się, jakich rozwiązań nie chciałbyś zastosować na terenie swojej posesji.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Podjazdy i ścieżki, Appia Antica, wulkaniczny szary

Kostka brukowa — na jakie parametry zwrócić uwagę przed zakupem?

Kostka brukowa to idealny materiał do wyłożenia podjazdu, chodnika, wewnętrznej drogi, parkingu lub placu. Przestrzeń, w której zastosujemy ten budulec, zyska na szyku, elegancji i ponadczasowości. Bruk się nie starzeje, a odpowiednio dobrany, stworzy idealną harmonię z architekturą domu i jego otoczenia.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Kostka Brukowa Eko Azur szary

Nawierzchnia przyjazna naturze – poznaj płyty ażurowe Semmelrock

Płyty ażurowe mogą kojarzyć się niektórym ze skarpami przy drogach szybkiego ruchu, przyczółkami mostowymi, rowami melioracyjnymi oraz nasypami. Jednak mogą być również doskonałym urozmaiceniem architektury parków miejskich czy ogrodów botanicznych.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Lundo podjazdy i ścieżki kolor marrone

Nowoczesne nawierzchnie ogrodowe z kostki betonowej

Do niedawna na dźwięk słowa „beton” przed naszymi oczami rysowała się szara i ponura przestrzeń, bliższa industrialnej funkcjonalności niż komfortowi rodzinnego gniazdka. Dziś sprawy mają się zupełnie inaczej – beton architektoniczny stał się jednym z najdonioślejszych krzyków mody.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Umbriano Pflaster granitgrau-weiß gemasert mit Akzenten in grau-anthrazit gemasert

Taras z kostki brukowej – jak go zbudować?

Kostka brukowa stanowi fantastyczny materiał na nawierzchnię Twojego tarasu lub patio. Jest praktycznie niezniszczalna, odporna na zabrudzenia, a przy tym nadaje otoczeniu domu uroku starych europejskich miast i dworów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Szlachetna kostka brukowa Naturo luminoso płukana

Kostka płukana — dodaj szlachetności nawierzchniom w swoim ogrodzie

Porozmawiajmy o kostce brukowej. Ten niezwykle popularny materiał stanowiący budulec pod nawierzchnie ścieżek, tarasów, chodników, parkingów, podjazdów, traktów czy nawet całych podwórek, od lat stanowi symbol jakości, wytrzymałości, a przede wszystkim elegancji.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Płyty i stopnie Alberino, kolor egzo

Taras naziemny – na gruncie czy płycie betonowej? Jak zbudować go krok po kroku?

Taras naziemny to coraz częściej wybierane rozwiązanie, dzięki któremu zyskujemy dodatkową przestrzeń wypoczynkową, nawet jeśli projekt naszego domu nie przewidywał takiej możliwości.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Podjazdy i ścieżki Eko Ażur szary

Kostka brukowa – bez fazy czy z fazą? Poznaj rodzaje krawędzi kostki oraz ich zastosowanie!

Kostka brukowa pełni niezwykle ważną funkcję. Ogród, w którym zwykle jest stosowana, to wizytówka naszego domu i pierwsza rzecz, którą widzą odwiedzający nas goście. Nic dziwnego zatem, że zależy nam, by nawierzchnia prezentowała się ładnie, estetycznie, pasowała do reszty otoczenia i sprawiała dobre wrażenie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrcok Podjazdy i ścieżki Vecta bello

Przygotowanie podbudowy pod kostkę brukową — co należy wiedzieć?

Odpowiednia aranżacja otoczenia nie tylko podnosi ocenę domu w oczach gości i przechodniów, ale również sprawia, że żyje się w nim po prostu lepiej. Jednym z najważniejszych elementów ogrodu jest podjazd, chodniki i wszelkie inne powierzchnie, na których odbywać się ma ruch pieszy lub kołowy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Ogrodzenia Bradstone Travero Piaskowy Melanż

Spójna stylistyka przestrzeni wokół domu — ogrodzenia, płyty oraz stopnie Semmelrock Travero

Ogród powinien być spójną kompozycją. No dobrze, ale jak tego dokonać w prosty sposób? Semmelrock tradycyjnie ma rozwiązanie tego problemu – jego nazwa to Travero.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock szlachetna kostka brukowa, Appia Antica, wulkaniczny szary

Układamy kostkę brukową — jak wytyczyć spadki?

Szeroki wybór dostępnych na rynku produktów i akcesoriów do układania kostki brukowej sprawia, że wytyczenie podjazdu lub ścieżki jest dziś łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Wystarczy podstawowa wiedza na temat prawidłowego układania bruku, by móc uzyskać wspaniałe rezultaty.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Brusy, Urząd Miasta, Arte kostka staromiejska

Co poszło nie tak? 5 najczęściej popełnianych błędów przy układaniu kostki brukowej i ich skutki

Podjazdy, ścieżki, parkingi i ogrodowe alejki ułożone z kostki brukowej nadają otoczeniu domu dystyngowanego uroku. Bruk nie musi odsyłać nas do dalekiej przeszłości – na rynku dostępnych jest wiele modeli utrzymanych w nowoczesnej, industrialnej stylistyce. Nic tylko wybierać i układać. Trzeba tylko wiedzieć jak to dobrze zrobić.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock płyty tarasowe Mayesto kolor bello

Cechy użytkowe produktów tarasowych marki Semmelrock — poznaj naszą klasyfikację!

Przeglądając ofertę Semmelrock, zapewne niejednokrotnie trafiasz na określenia, których możesz nie znać. Terminy, których używamy do klasyfikacji naszych produktów, bywają na tyle specjalistyczne, że wymagają dodatkowego omówienia, dlatego powstał ten artykuł. Mamy nadzieję, że po jego lekturze zapoznanie się z naszą ofertą produktów będzie dużo łatwiejsze i przyjemniejsze.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Podjazdy i ścieżki, Appia Antica, wulkaniczny szary

Cechy użytkowe produktów do aranżacji ścieżek i podjazdów marki Semmelrock — poznaj naszą klasyfikację!

Klient, który kupił produkt idealnie spełniający jego potrzeby, to skarb każdego producenta. Sukces na tym polu można osiągnąć jedynie, zaznajamiając w prosty sposób użytkownika z terminologią, która nie musi być dla niego jasna. Zapraszamy do lektury krótkiego tekstu, w którym zebraliśmy wszystkie cechy użytkowe naszych produktów do aranżacji ścieżek i podjazdów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Palisada Kwadratowa kolor teneri

Palisada ogrodowa – 5 sposobów na jej zastosowanie w ogrodzie

Palisada ogrodowa, czyli inaczej ogrodowy murek, może spełniać wiele rozmaitych funkcji – zarówno tych czysto użytkowych, jak i estetycznych. Jako uniwersalny element architektury ogrodowej nadaje się do swobodnej aranżacji.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Brusy, Urząd Miasta, Arte kostka staromiejska

Kostka brukowa – podjazdy i ścieżki w różnej stylistyce

W niniejszym tekście piszemy o zastosowaniu kostki brukowej, krótko o technicznych sprawach związanych z jej układaniem, a także dajemy kilka praktycznych przykładów niektórych bardzo interesujących kompozycji.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock szlachetna kostka brukowa Appia Antica wulkaniczny szary

Impregnaty kostki brukowej — jak się przygotować i czym impregnować kostkę brukową?

Kostka brukowa powinna być użyteczna, a przy tym stanowić wizytówkę całej posesji. Choć bruk jest rozwiązaniem trwałym, pozostawiony samemu sobie (i działaniu natury), w końcu straci swój urok. Dlatego co jakiś czas należy go odświeżyć i zabezpieczyć przed szybkim niszczeniem. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak i czym impregnować kostkę brukową.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
System ogrodzeniowy Sonnblick szary granit

Ścieżki w ogrodzie – jak je wytyczyć i z czego je wykonać?

W jaki sposób poprawnie wytyczyć ścieżki w ogrodzie, a także jaki materiał będzie optymalny przy ich wykonaniu, zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym? Podpowiadamy!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Palisada Sven arcti

Palisada betonowa w Twoim ogrodzie – rodzaje i wykonanie

Przy aranżacji ogrodu należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na takie elementy, jak murki, ścieżki, drzewka czy trawniki. Równie ważną rolę pełnią bowiem małe elementy ogrodowej architektury, takie jak na przykład palisady. W naszym katalogu posiadamy różne palisady betonowe, które odznaczają się nie tylko wysoką estetyką, ale też bardzo dobrą wytrzymałością, charakterystyczną dla budulca, z którego je wykonano.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Sven Płyty Tarasowe Arcti

Płyty mrozoodporne na Twój taras – czym kierować się przy ich wyborze?

Płyty tarasowe powinny być dobierane również pod względem wytrzymałości na niskie temperatury i zmienne warunki atmosferyczne. Zastanówmy się, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze płyt tarasowych – z podaniem kilku konkretnych rozwiązań, które znajdziemy w Semmelrock.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Szlachetna kostka brukowa Pastella luminoso i negro płukana

Czym zmyć beton z kostki brukowej? Dowiedz się, jak usunąć uporczywe zabrudzenia

Zadbany bruk może przez wiele długich lat cieszyć nasze oko i wprawiać w zachwyt naszych gości, sąsiadów i przechodniów, którym zdarzy się spojrzeć za płot naszej posesji. Głównym wrogiem bruku są zanieczyszczenia będące efektem działania natury lub codziennego użytkowania. Co zatem zrobić, kiedy nasza elegancka kostka brukowa zaliczy bliskie spotkanie z cementem?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Bradstone Old Town schody slonovinová

Jak wykończyć schody zewnętrzne z płyt tarasowych? Kilka cennych rad

Zakładając, że chcemy, by nasze schody były zarówno funkcjonalne, jak i odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne, nie możemy zapominać o takich elementach jak listwy czy kątowniki schodowe. W niniejszym artykule staramy się odpowiedzieć na pytanie, jak dobrać listwy i kątowniki, by odpowiednio współgrały świeżo postawionymi schodami.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »

Płyty tarasowe i palisady drewnopodobne — rustykalny styl w Twoim ogrodzie

Proszę sobie wyobrazić program telewizyjny, którego uczestnicy mają za zadanie odróżnić materiały naturalne od ich imitacji. Przychodzi moment na drewno i drewnopodobny beton. Choć wyzwanie wydaje się proste, wcale nie musi takie być! Zwłaszcza jeśli do czynienia mamy z nowoczesnym produktem najwyższej jakości. Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu na przykładzie palisad i płyt tarasowych.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Płyty Tarasowe Bradstone Old Town Wapienny

Taras wentylowany — jak go wykonać?

Zbudujesz go łatwo, za stosunkowo nieduże pieniądze i w krótkim czasie – te trzy zalety sprawiają, że taras wentylowany staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród właścicieli domów jednorodzinnych. To jednak nie wszystko, co można o nim powiedzieć. Jakie są pozostałe plusy tarasu wentylowanego? I najważniejsze: jak go wykonać?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock FUGGIO piaski i kruszywa kolor samun

Piaski i kruszywa fugowe — jak estetycznie wypełnić przerwy pomiędzy płytami betonowymi?

Wypełnianie przerw między płytami betonowymi (inaczej spoinowanie) spełnia dwie funkcje: zabezpieczającą i estetyczną. Zabieg ten chroni płyty betonowe przed przemieszczaniem się, nadając im jednocześnie odpowiedniego wyglądu. Sukces spoinowania zależy w równej mierze od odpowiedniej techniki, co dopasowania piasku lub kruszywa fugowego do betonowych płyt.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Płyty Nordic Maritime kolor fiordo

Betonowe płyty tarasowe o fakturze drewna — poznaj ich zalety

Utrzymany w rustykalnym stylu, wyłożony drewnem taras to marzenie niejednego właściciela domku jednorodzinnego. Drewno nadaje każdej przestrzeni ciepła, „swojskości” i ponadczasowości. Problem jednak w tym, że jest to materiał wymagający specjalnego traktowania, który nie w każdych warunkach jest w stanie utrzymać swój pierwotny wygląd. O wiele trwalsze są płyty tarasowe drewnopodobne wykonane z betonu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Gazon, Adelo, kolor silexo

Betonowe elementy małej architektury z betonu — jak z nimi postępować?

Betonowe donice, gazony, obrzeża, murki, schody, a nawet meble — elementy małej architektury wykonane z tego, zdawałoby się, mało romantycznego materiału, cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli posesji. Dobre wkomponowanie małej architektury w tkankę ogrodu potrafi uczynić cuda. Jak to zrobić?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Szlachetna kostka brukowa Naturo kolor luminoso negro i jura płukana

Impregnacja kostki brukowej — jakich środków użyć i jak ją wykonać?

Czy nowoczesną, wykonaną wedle najnowszych standardów kostkę brukową nadal należy impregnować? Jedne źródła podają, że nadmierna troska o ten materiał nie jest już niezbędna, inni utrzymują, że przezorny zawsze ubezpieczony, a każdy dodatkowy zabieg to gwarancja trwałości i atrakcyjności podjazdu lub chodnika. Idąc tropem tej drugiej grupy specjalistów, przyjrzyjmy się metodom impregnacji kostki brukowej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
AirPave PANAMA Płytki porcelanowe gresowe beżowe

Płyty porcelanowe na taras, alejki i ścieżki — jakie wybrać?

Wielu osobom porcelanowe płyty nadal kojarzą się z kuchnią, łazienką oraz innymi powierzchniami znajdującymi się pod dachem lub zadaszeniem. Tymczasem stanowią one jedno z rozwiązań aranżacyjnych, które z powodzeniem stosować można na terenie przydomowym, w tym na ścieżkach i alejkach.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock nowoczesny gazon Adelo kolor silexo

Betonowe donice i gazony do Twojego ogrodu — poznaj najnowsze trendy!

Beton i zieleń, wbrew ogólnemu wyobrażeniu, mogą współistnieć w doskonałej symbiozie. Co więcej, mariaż wytworu ludzkich rąk z naturą może być doskonałą i wytrzymałą ozdobą każdego ogrodu. Betonowe donice i gazony to świetny pomysł na stworzenie efektownych kwietników, ukwieconych murków i skarp.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Szlachetna kostka brukowa Naturo luminoso płukana

Schody wejściowe z kostki brukowej — jak je wykonać?

Dla wielu osób kostka brukowa to stare uliczki, chodniki lub tarasy wytwornych, często wiekowych domostw. Tymczasem jest to materiał, który przybiera dziś bardzo nowoczesnych form, stając się idealnym budulcem do stworzenia przestrzeni zgodnych z najnowszymi trendami. Możemy po niego sięgnąć również, kiedy przygotowujemy się do budowy schodów wejściowych do naszego domu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Podjazdy i ścieżki, Appia Antica, wulkaniczny szary

Podjazd z kostki brukowej — koszt i wykonanie krok po kroku

Planując wymianę lub układanie zupełnie nowego podjazdu, stajemy zwykle przed dylematem: betonowe płyty czy bruk? Obie opcje mają swoje ogromne zalety, a ich wybór uzależniony jest wyłącznie od charakteru posesji i naszych upodobań. W tym tekście postanowiliśmy zająć się wyłącznie kostką brukową.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Podjazdy i ścieżki Eko Ażur szary

Ogród — jak wytyczyć i przygotować ścieżkę z kostki brukowej?

Ścieżka z kostki brukowej wijąca się pośród trawy i roślin nadaje ogrodowi niepowtarzalnego charakteru. Dzięki niej przestrzeń staje się bardziej uporządkowana, a przy tym niezwykle estetyczna. Żeby jednak móc cieszyć się piękną ścieżką, należy mieć na nią dobry pomysł. Potrzeba nam solidnego planu, odpowiednich narzędzi i najlepszej jakości materiałów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Tarasy Corona Brillant rezo

Ogród marzeń — wybieramy płyty do ogrodu

Dobrze zaprojektowane ścieżki, podjazdy, tarasy i patia stanowią nieodłączny element udanej aranżacji nowoczesnego domu. Piękny ogród to nie tylko wspaniałe rośliny i zapierające dech w piersi oczka wodne, ale również odpowiednio dobrane elementy „nieożywione”. W tym artykule chcemy zwrócić uwagę na jeden, szczególny materiał, który nada naszemu ogrodowi wyjątkowości. Porozmawiajmy o płytkach.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Obrzeże Standardowe

Jak układać kostkę brukową z użyciem obrzeży?

Przygotowując się do zakupu, a później układania kostki brukowej na terenie naszej posesji, powinniśmy zdecydować o sposobie, w jaki chcielibyśmy odseparować dwa rodzaje nawierzchni. Możemy postawić na bezpośrednie spotkanie kamienia lub betonu i trawy lub wybrać estetyczne ich rozdzielenie. Tej drugiej opcji służą obrzeża i to na nich skupimy się w niniejszym tekście.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Bradstone Blue Lias Płyty marengo

Czy płyty betonowe do ogrodu to dobry pomysł? Co wybrać?

Urządzając ogród przy domu jednorodzinnym, stajemy przed szeregiem decyzji do podjęcia. Jedną z nich jest wybór materiału, z którego wykonamy ścieżki i tarasy. Poniższy tekst dotyczy płyt betonowych, które powoli, acz sukcesywnie zdobywają serca właścicieli posesji w całej Polsce.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Podjazdy i ścieżki Pastella luminoso

Jaką kostkę brukową wybrać? Wzory, inspiracje, aranżacje

Klasyczna, elegancka, ciesząca się niesłabnącą popularnością – tymi słowami opisać można kostkę brukową. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z produktem nudnym, ograniczonym, jeśli chodzi o kolorystykę czy formę. Jak zatem wybrać produkt najlepiej spełniający nasze oczekiwania?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
System ogrodzeniowy Sonnblick grafit

Nowoczesne ogrodzenia dla domu? Trendy i porady

Surowe, a jednak wysmakowane kombinacje kamienia, metalu i drewna należą dziś do wiodących trendów w kategorii ogrodzeń. Mamy nadzieję, że ten tekst pomoże Wam dopasować właściwe ogrodzenie do charakteru domu i ogrodu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
System ogrodzeniowy Sonnblick szary granit

Słupki ogrodzeniowe – nasze inspiracje dla Twojego domu

Nawet najpiękniejszy, najbardziej okazały i najnowocześniejszy dom, wybudowany wedle najnowszych trendów architektonicznych, będzie niekompletny bez odpowiedniego ogrodzenia.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
System ogrodzeniowy Sonnblick kwarc piaskowy

Co to są ogrodzenia systemowe i gdzie się je stosuje?

Przyszedł czas na zmianę ogrodzenia otaczającego twoją posesję, zastanawiasz się zatem, jakie rozwiązanie będzie pasowało do architektury domu oraz charakteru jego otoczenia. Jednym z najlepszych, najszybszych i najbardziej efektownych rozwiązań będzie ogrodzenie systemowe.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock System ogrodzeniowy Bradstone Argento stalowy

Ogrodzenia betonowe – trwałość i design w jednym

Betonowe ogrodzenia stają się z każdym rokiem coraz bardziej popularne. Korzystają z niego zarówno właściciele domów jednorodzinnych, jak i firm, którzy pragną w skuteczny, a przy tym elegancki sposób zabezpieczyć swoją własność.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Tarasy Semmelrock

Wybieramy kostki na taras — przegląd najnowszych trendów

Wybór kostki brukowej współgrającej z najnowszymi trendami jest kluczem do estetycznie wyglądającego tarasu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Płyty brukowe Lunis luce nero powierzchnia gładka

Jakie płyty betonowe na podjazd — podpowiadamy i inspirujemy

Wybór odpowiednich płyt na podjazd może być nie lada wyzwaniem. Zobacz nasze propozycje i inspiracje w jaki sposób może wyglądać Twój podjazd!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Podjazdy i ścieżki Eko Ażur szary

Płyty ażurowe — zastosowanie, inspiracje i rodzaje płyt na podjazd

Płyty ażurowe mogą być niezawodnym kompromisem między ułożeniem estetycznego betonu i zachowaniem odrobiny niezbędnej zieleni.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Szlachetna kostka brukowa Naturo luminoso płukana

Czy wiesz, jak ułożyć kostkę brukową? Porady i wzory

Samodzielne wykonanie nawierzchni z najpopularniejszego materiału do utwardzania terenu, jakim jest kostka brukowa, wcale nie musi być takie trudne!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Bradstone Milldale Produktfamilie

Płytki na schody zewnętrzne – wzory, inspiracje, porady

Dopasowanie płytek na schody zewnętrzne do stylu i elewacji domu oraz ogrodzenia, a także alejek ogrodowych, podjazdów i bramy to coś, na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Obrzeze Palisadowe

Zainspiruj się: obrzeża betonowe i chodnikowe do ogrodu

Obrzeża betonowe są nieodłącznym elementem estetycznego chodnika w każdym ogrodzie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Alberino płyty tarasowe i stopnie

Jakie płyty tarasowe wybrać? Nowoczesne płytki na taras

Przy wyborze nowoczesnych płyt tarasowych musimy kierować się nie tylko estetyką, ale także ich funkcjonalnością.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Obrzeże Palisadowe czerwony

Jakie obrzeża trawnikowe wybrać do ogrodu? Rodzaje i zastosowanie

Odpowiednio dobrane obrzeża trawnikowe podnoszą walory estetyczne ogrodu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Podjazdy i ścieżki Nardo

Jak wyczyścić kostkę brukową? Zrób to sam

Do zachowania czystości kostki brukowej nie zawsze trzeba wynajmować ekipę specjalistów, którzy zrobią to za nas.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Szlachetna kostka brukowa Pastella luminoso płukana

Jak dbać zimą o podjazd z kostki brukowej?

Opady śniegu, mróz i oblodzenie mogą trwale uszkodzić podjazd, a tym samym znacznie utrudnić codzienność mieszkańcom.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Casamilo szlachetne płyty brukowe powierzchnia chropowata Flavo

Skuteczne i łatwe sposoby na odśnieżanie podjazdu i ścieżek w ogrodzie

Odśnieżanie podjazdu i ścieżek to czynność, którą ze względów bezpieczeństwa należy wykonywać regularnie i dokładnie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Palisada Kwadratowa, Okrągła

Jak efektownie wykończyć obrzeża w ścieżkach ogrodowych?

Prawidłowo dopasowane obrzeża w ścieżkach ogrodowych i palisady będą nie tylko elementem dekoracyjnym – uchronią też ścieżki i skarpy przed deformacją.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Szlachetna kostka brukowa Pavimo kolor marrone

Jak wybrać kostkę brukową do swojego ogrodu?

Ogród stanowi przedłużenie domu, dlatego również i w tym przypadku poszukujemy najlepszych rozwiązań.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Bradstone Blue Lias Płyty marengo

Jakie trendy dominują w projektowaniu tarasów i nawierzchni wokół domu?

Aranżacja tarasu, podjazdu i ogrodu jest bardzo ważna, ponieważ stanowi dopełnienie przestrzeni wokół domu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
ARTE Segmentbogenpflaster

Do jakich nawierzchni odpowiednia będzie kostka brukowa, a kiedy lepiej zastosować płyty tarasowe?

Podpowiadamy jak właściwie dobrać materiał do nawierzchni i budować nie tylko pięknie, ale i praktycznie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Podjazdy i ścieżki Nobla luminoso, negro

Jak dobrać kostkę brukową do projektu domu?

Na etapie projektowania i doboru materiałów nie wolno ich więc odsuwać na drugi plan.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Sven Płyty Tarasowe Arcti

Jak dobrać płyty tarasowe?

Płyty tarasowe można wykorzystać do wykończenia tarasów, ścieżek i otoczenia basenu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Płyty tarasowe Picola onyx

Nawierzchnia wokół domu – co wybrać zamiast kostki brukowej?

Aranżacja przestrzeni wokół budynku to zadanie, które wymaga umiejętności łączenia najnowszych trendów z funkcjonalnymi rozwiązaniami.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Palisada Riva

Palisada – idealne wykończenie nawierzchni ogrodowych z kostki brukowej

Zobacz, jakie produkty wybrać, aby Twój ogród wyglądał oszałamiająco.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
AirPave PANAMA Płytki porcelanowe gresowe beżowe

Płyty na taras i balkon – jakimi kryteriami kierować się przy ich wyborze?

Wykończenie balkonu czy tarasu oraz ich aranżacja nie jest łatwym zadaniem.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Bruk klinkierowy Penter Dresden antracytowobrązowy

Zalety bruku klinkierowego – aranżacje nawierzchni wokół domu

Dzięki wyjątkowej trwałości bruku klinkierowego i łatwości układania, a także szerokiej palecie dostępnych barw, stworzysz elegancką nawierzchnię wokół domu na lata.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Podjazdy i ścieżki Torri luminoso

Jak zabezpieczyć podjazd z kostki brukowej przed zimą?

Jeżeli chcesz, by Twój podjazd pozostał estetyczny i trwały, koniecznie przeczytaj artykuł.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Podjazdy i ścieżki Plato marrone

Jak dbać o kostkę brukową?

Podpowiadamy jak dbać o kostkę brukową.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock GardenVisions App

Odmień swój ogród — Semmelrock GardenVisions

Skorzystaj z aplikacji GardenVisions, by zaprojektować własną przestrzeń.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock niebieskosz-szary stopień

Jak zbudować schody tarasowe?

Schody tarasowe to nieodłączny element architektoniczny prawie każdego domu. Jeżeli dobrze przemyślisz projekt, będą one stanowić kolejną ozdobę ogrodu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »
Semmelrock Obrzeże Standardowe

Kiedy najlepiej układać kostkę brukową?

Układanie kostki brukowej to jedno z tych przydomowych zadań, które warto powierzyć fachowcom. Jest to bowiem złożony proces, wymagający odpowiedniej, dużej precyzji i właściwego sprzętu, który nie każdy majsterkowicz posiada w swoim zapleczu. Duże znaczenie może tu mieć również doświadczenie, które pomoże przeprowadzić prace w sposób optymalny dla danego terenu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »

Co wybrać do zabudowy tarasu?

Aby Twój taras wyglądał atrakcyjnie, musisz wybrać w jakim stylu powinien być zaaranżowany. Warto pamiętać, że wygląd musi iść w parze z jakością, trwałością i funkcjonalnością. Jaki produkt wybrać, jaką powinien mieć strukturę i grubość, dowiesz się, oglądając film z poradami naszego eksperta!

Czym różni się kostka od lanego betonu?

Myślisz nad wylaniem chodnika z betonu? Dobrze się nad tym zastanów, a zanim podejmiesz taką decyzję, zobacz co radzi nasz ekspert!

Czym różni się kostka od płyty betonowej?

Jak dobrać produkt do swojego domu pod względem zastosowania? Który produkt wybrać na taras, a który na podjazd – sprawdź różnice między produktami!

Dlaczego kostka brukowa się zapada?

Film instruktażowy firmy Semmelrock przedstawia omówienie skutków wykonania złej podbudowy, odpowiedzialnej za wzmocnienie gruntu rodzimego pod kostkę brukową. Dobranie grubości podbudowy do przeznaczenia pod: ruch kołowy lub ruch pieszy. Dowiesz się również, jaki procent wydatków stanowi wykonanie podbudowy. Nie wiesz na co zwrócić uwagę oraz jak wykonać dobrą podbudowę? Obejrzyj film!

Jakie powinny być spadki?

Jaki spadek wykonać przy kładzeniu kostki, jakie jest jego zastosowanie i po co się je stosuje? Krótki film instruktażowy z naszym ekspertem daje odpowiedzi na te pytania.

Jak układać podbudowę pod kostkę brukową?

Zastanawiasz się, jak poprawnie wykonać podbudowę pod kostkę brukową? Nasz ekspert doradzi, jak krok po kroku przejść przez ten najtrudniejszy proces.

Kiedy układać kostkę brukową?

Chcesz ruszyć z pracami nad układaniem kostki lub budową ogrodzenia? Sprawdź jaką porę roku wybrać oraz kiedy przerwać prace budowlane.

Jak ocenić jakość kostki brukowej?

Nie wiesz, czy kostka brukowa, która do Ciebie przyjechała jest dobrej jakości? Jednolity kolor, brak odkruszeń i duża ilość kruszywa pod wierzchnia warstwą to podstawowe kryteria oceny. Bardzo ważny jest też sposób pakowania. Co jeszcze jest ważne – dowiesz się, oglądając film.

Na co zwracać uwagę przy zakupie kostki brukowej?

Nie wiesz, jak dobrze dobrać kostkę brukową do swojego domu i na co zwrócić uwagę? W ofercie firmy Semmelrock znajdziesz kostki gładkie, płukane, postarzane i wiele innych. Chcesz poznać czym się od siebie różnią? Obejrzyj film i skonsultuj się z najbliższym dystrybutorem.