konkurs hardscapeaward

Druga edycja konkursu dla architektów krajobrazu!

HardscapeAward jest drugą edycją konkursu organizowanego przez firmę Semmelrock w celu wyróżnienia najciekawszych, zrealizowanych i koncepcyjnych projektów współczesnej architektury krajobrazu w Polsce.

Celem konkursu jest promocja szeroko pojętej architektury krajobrazu, nowoczesnych rozwiązań i trendów w kształtowaniu krajobrazu uwzględniając zarówno przestrzenie publiczne jak i prywatne. Projekty powinny płynnie i harmonijnie łączyć elementy hardscape z materiałem roślinnym czyli softscape.

Pula nagród wynosi 53000 zł i obejmuje m.in. nagrody pieniężne, wyjazd na  Chelsea Flower Show do Londynu w maju 2021 r oraz iPad-y.

Główne kategorie konkursowe:

  • Realizacja – Przestrzeń publiczna

  • Realizacja – Przestrzeń prywatna

Dodatkowe kategorie konkursowe:

  • Projekt koncepcyjny – projekt koncepcyjny przestrzeni publicznej lub prywatnej

  • Koncepcja produktu betonowego

Idea Konkursu

Określenie hardscape kładzie nacisk na zawarte w krajobrazie materiały twarde będące tworem naturalnym lub wyprodukowanym przez człowieka. To nieodzowne elementy każdego założenia architektury krajobrazu. Funkcjonalnie stanowią rdzeń nadający rytm, formę, oprawę i nierzadko charakter przestrzeni. Obejmują nawierzchnie utwardzone, murki, schody, elementy małej architektury i wiele innych obiektów stworzonych z takich materiałów, jak drewno, kamień, beton, metal, cegła i innych podobnych materiałów. W odpowiednich proporcjach stanowią uzupełnienie elementów miękkich tzw. softscape, zbudowanych z materiału żyjącego, roślinnego. Oba te czynniki stanowią wzajemne uzupełnienie i harmonijny układ decydujący o estetycznym wyglądzie.

W konkursie HARDSCAPE AWARD mogą wziąć udział autorzy gotowych realizacji, koncepcji projektowych bez realizacji oraz pomysłów na nowatorskie produkty betonowe. Główne kategorie obejmują realizacje przestrzeni publicznej oraz prywatnej.

Kategorie dodatkowe czyli projekt bez realizacji oraz koncepcja produktu betonowego jest szansą dla początkujących oraz doświadczonych autorów wyjątkowych projektów i pomysłów, które do tej pory nie zostały zrealizowane. Jest to także okazja, by studenci kierunków architektonicznych zaprezentowali swoje kreatywne pomysły. Szanse na zwycięstwo mają innowacyjne, oryginalne rozwiązania przestrzenne. Kategoria dotycząca koncepcji produktu betonowego jest szansą wypowiedzi dla projektantów i designerów w zakresie kierunków rozwoju produktów betonowych.

Cel konkursu

Celem konkursu jest promocja szeroko pojętej architektury krajobrazu, nowoczesnych rozwiązań i trendów w kształtowaniu krajobrazu uwzględniając zarówno przestrzenie publiczne jak i prywatne. Projekty powinny płynie i harmonijnie łączyć elementy hardscape z materiałem roślinnym czyli softscape.

Harmonogram Konkursu:

  • Ogłoszenie Konkursu – kwiecień 2020 r.,
  • Termin dostarczania opracowań konkursowych do 31 grudnia 2020r., do godz. 16.00,
  • Posiedzenie Sądu Konkursowego – 25/26 luty 2021 r.,
  • Ogłoszenie wyników i terminu wręczenia nagród – marzec 2021 r. – targi GREEN DAYS.

Więcej informacji i Regulamin Konkursu znajdziesz na stronie: http://hardscapeaward.pl/.

Materiały do pobrania

Na naszej stronie internetowej www.architekci.semmelrock.pl w strefie przeznaczonej dla architektów, przygotowaliśmy biblioteki materiałowe dotyczące naszych produktów. Co ułatwi architektom przygotowanie projektu koncepcyjnego, jak również dokumentacji technicznej.