Semmelrock Stein + Design

Jesteśmy wiodącym dostawcą wysokiej jakości kostek brukowych, płyt i systemów ogrodzeń. Jesteśmy liderem we wdrażaniu nowych technologii i unikatowych produktów.
Działamy z sukcesami na rynku polskim od 2003 roku. Obecnie posiadamy pięć zakładów produkcyjnych: w Kołbieli, Gnatowicach, Gliwicach, Oławie i w Gdyni, gdzie łącznie zatrudniamy ponad 350 pracowników. Nasze produkty oferujemy w całej Polsce za pośrednictwem rozbudowanej sieci dystrybucji.

Nasza wizja

Nasza wizja

Zespół to wiecej niż grupa osób. To drużyna zjednoczona wspólnym i jasnym celem, który łączy wszystkich.

W Semmelrock Stein+Design łączy nas spójna wizja, aby otaczający świat był piękniejszy, bardziej interesujący, poprzez wzbogacanie naszymi rozwiązaniami. Prywatne i publiczne ogrody, przestrzenie miejskie, place, ulice i miasta - to obszary za które czujemy się odpowiedzialni. Zarówno nasi akcjonariusze, jak i klienci cenią sobie naszą siłę. Będąc niezawodnym partnerem, od ponad pięćdziesięciu lat łączymy tradycję z nowoczesnością. Inwestując w naszych pracowników i nowe pomysły, kreujemy przyszłość.

Wartości, które nami kierują to: dynamika, jakość, człowieczeństwo, różnorodność, duch przedsiębiorczości, odpowiedzialność i pasja. To one kształtują osobowość Semmelrock, kierując w stronę ciągłego rozwoju.

 

Pasja i zaangażowanie

Pasja i zaangażowanie

Dzięki wyjątkowej atmosferze panującej w naszej firmie, praca daje nam możliwość bycia aktywnym w ciekawym i zmieniającym się środowisku.

 

Odpowiedzialność

Odpowiedzialność

Odpowiedzialność za ludzi.
Jesteśmy partnerem godnym zaufania, który dotrzymuje danego słowa pracownikom, klientom, akcjonariuszom i partnerom. Zobowiązujemy się do przestrzegania norm, standardów i przepisów prawa obowiązujących w kraju naszego działania. 

 

 

Odpowiedzialność za regiony.
Wszystkie działające w Europie przedsiębiorstwa, łącznie z nami, ponoszą regionalną odpowiedzialność. Zatrudniamy ludzi z danego regionu, którzy najlepiej znają swój kraj i specyfikę rynku. Źródłem naszej siły są kompetencje lokalne, które przynoszą korzyści całej grupie.

 

Jakość

Jakość

Jakość poprzez kompetencje.
Koncentrujemy się na naszych najmocniejszych stronach, badaniach, rozwoju, produkcji i promowaniu wysokiej jakości rozwiązań aranżacji przestrzeni i dzięki temu stale się rozwijamy.

Jakość poprzez konsekwencję.
Jakość może zaoferować tylko ten, kto nieustannie poszerza swoją wiedzę. Systematycznie poddajemy próbom nasze procesy i ich przebieg. Naszą ambicją jest bycie coraz lepszym.  Jest to ciężka praca. Praca nad produktem i praca nad sobą samym.

Jakość poprzez postawy.
W naszym rozumieniu jakości, wszystkie podstawowe elementy muszą być zoptymalizowane. Najlepsze materiały, najnowsza wiedza technologiczna i praca zespołu dają możliwość wspierania klientów.

 

Człowieczeństwo

Człowieczeństwo

Człowieczeństwo poprzez szacunek.
Naszych klientów, partnerów i pracowników traktujemy z szacunkiem i zaufaniem. Jesteśmy otwarci na uwagi, udzielamy jasnych informacji, zachęcamy do stawiania pytań i odpowiadamy na nie, a także wysłuchujemy słów krytyki i szukamy kompromisowych rozwiązań.

 

 

Człowieczeństwo poprzez komunikację.
Korzystamy z siły zespołu i z siły jego poszczególnych członków. Wierzymy, że to jest element naszego sukcesu.

Różnorodność

Różnorodność

Różnorodność i profesjonalizm.
Istniejemy po to, aby tworzyć produkty i nowe pomysły. Ich różnorodność uzupełniają: fachowe doradztwo, nowe idee, zdobywanie wiedzy.

Różnorodność i międzynarodowe doświadczenie.
W naszej pracy wykorzystujemy międzynarodowe doświadczenia poszczególnych regionów. Jednakże myśląc globalnie działamy lokalnie.

Różnorodność i wymiana doświadczeń.
Semmelrock działa w różnych krajach, w różnych kulturach i narodowościach. Szanujemy lokalną kulturę i uwarunkowania, wciąz zdobywamy nową wiedzę.

Dynamika

Dynamika

Dynamika i wzrost.
Jesteśmy przedsiębiorstwem, które szybko się rozwija i posiada szczególną zaletę, jaką jest umiejętność dostosowania się do stale zmieniających się warunków. Realizujemy nowe trendy we wzornictwie produktów. Jesteśmy pionierami innowacyjnych rozwiązań.

 

 

Dynamika i wielokulturowość.
Nasz zespół bardzo szybko adaptuje się do nowych warunków.

Dynamika i wzornictwo.
Wdrażamy trendy w nawierzchniach i aranżacji przestrzeni. Jesteśmy pionierami w rozwoju innowacyjnych rozwiązań.

Duch przedsiębiorczości

Duch przedsiębiorczości

Duch przedsiębiorczości i osobiste zaangażowanie.
Nasi pracownicy działają niezależnie i składają propozycje usprawnień. Działają jak „przedsiębiorcy wewntrz firmy” w ramach ich obszaru odpowiedzialności. Postępują konsekwentnie, z zaangażowaniem, ukierunkowani są na przyszłość i uzyskiwanie wyższych dochodów.

 

 

Duch przedsiębiorczości i elastyczność.
Nasi pracownicy są otwarci na zmiany, elastycznie podchodzą do nowości i rozwoju zawodowego.

Duch przedsiębiorczości i wolność.
Wierzymy w moc kreatywnego i odważnego zgłaszania inicjatyw przez naszych pracowników.

Pasja

Pasja

Pasja i rozumienie potrzeb.
Wierzymy w nasze rozwiązania do aranżacji przestrzeni, które są innowacyjne i unikatowe. Dzięki nim możemy urzeczywistniać pragnienia klientów i wzmacniamy naszą silą pozycję na arenie międzynarodowej.

 

 

Pasja i ukierunkowanie na cel.
Jako pracownicy mamy osobiste cele, oczekiwania i plany. Tak samo firma Semmelrock Stein+Design. Nasza strategia stwarza nam możliwość stałego rozwoju. Identyfikujemy się również ze spółką Wienerberger

Historia Semmelrock

Historia Semmelrock

W 1958 roku, dwudziestojednoletni Wolfgang Semmelrock, spełnił swoje marzenie i zbudował zakład produkcji kostek betonowych, na działce swojego ojca w Klagenfurcie. Firma Semmelrock & Co, zatrudniająca pięciu robotników i jednego pracownika biurowego, początkowo produkowała kręgi betonowe i pustaki.
W latach siedemdziesiątych nastąpił gwałtowny rozwój gospodarki austriackiej, a do rozwijającego się przedsiębiorstwa dołączył brat Wilifired Semmelrock. W tych czasach rozpoczęto produkcję m.in. płyt płukanych.

Przez kolejne dwie dekady firma Semmelrock budowała swoją silną pozycję na rynku austriackim.  W roku 1996 Grupa Wienerberger nabyła 75% udziałów w spółce i od tego momentu zaczęła się ekspansja na rynku Europy Południowo – Wschodniej. Pierwszy zagraniczny zakład powstał w 1997 roku na Węgrzech.
Dzisiaj Semmelrock Stein+Design należy w 100% do Grupy Wienerberger, a w Europie, w 8 krajach pracuje
15 naszych zakładów.